HALTER FEDERASYONUNDAN ZİYARET

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım’ı ziyaret etti. Tamer Taşpınar, 14-17 Mart 2013 tarihleri arasında Türkiye Genç Kulüpler Halter Şampiyonası’nın Talas’ta başladığını belirterek, destek istedi.

Makamda gerçekleşen ziyarete federasyon başkanının yanı sıra, federasyon yönetim kurulu üyesi Mehmet Soylu ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Özen de katıldı. Başkan Rifat Yıldırım, Talas’ın binicilik, hava sporları, güreş ve halter sporlarıyla tam bir spor kenti haline geldiğini belirterek, hafta sonu yapılacak Türkiye halter şampiyonasına tüm vatandaşları davet etti. Başkan Yıldırım, sporun yaygınlaştırılması için toplumsal desteğe ihtiyaç olduğunun altını çizerek, vatandaşın spora olan ilgisini artırmak için çeşitli projelerin uygulanması gerektiğini söyledi. Başkan Yıldırım, konunun uzmanı olan kişilerin eğitim vermesinin önemine dikkat çekerek, “Özellikle spor konusunda büyükşehirlerde park bahçe sorunlarının yaşanması nedeniyle okulların bahçelerinden faydalanılmaya başlandı. Biz sporun daha da gelişmesi için yaptığımız protokolle hem okulun bahçesini düzenledik hem de 4 okulda mini futbol sahası yaptık. Bu sayede okullarımız hafta sonları da aktif olarak hayat buluyorlar.” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ise, sporun sadece okullarda ders olarak verilmemesi gerektiğini ifade ederek, “Belediyeler, gençlik ve spor il müdürlükleri, üniversiteler ve il milli eğitim müdürlükleri, imzalanan protokolle sosyal aktivitelerin daha da artması için beden eğitimi öğretmenleri görevlendirilip halka hizmet verebilir” dedi. Tamer Taşpınar, beden eğitimi öğretmenlerinin çocuklara sporu canı gönülden anlatması halinde milli bir bilincin oluşacağını kaydetti.

Ziyaretin sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım’a plaket takdim etti.

Bir cevap yazın