HACILAR RASİM ÇETİNKAYA HEM YILSONU EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Hacılar Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi 2011-2012 Öğretim Yılı Yılsonu El Sanatları sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Halk Eğitim Merkezi sergi salonunda açılan el sanatları sergisine, Hacılar Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Köse, Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Yapıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Herdem, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Altınoluk, daire müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Sergide Halk Eğitimi Merkezi’nce 2011-2012 eğitim öğretim yılı boyunca açılan mesleki teknik ve genel kurslar ile el sanatları kurslarında hazırlanan ürünler sergilendi.

Kaymakam Yasemin Özata Çetinkaya, ilçe kadınlarının el emeği göz nuru eserleri büyük sabır ve maharetle ürettiklerini, ürünlerinin Anadolu kadınının sanata verdiği değerin bir göstergesi olduğunu belirtti.

Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Altınoluk’da 2011-2012 öğretim yılında 23 mesleki ve teknik, 32 genel ve 23 okuma yazma olmak üzere toplam 78 kurs açtıklarını, kadınların ve genç kızların eğitimine önem verdiklerini belirtti. Bu kurslara öğretim yılı boyunca 406 erkek ve Bin 124 kadın olmak üzere toplam Bin 530 kursiyerin katıldığı ve kadın kursiyerlerin kurslara olan ilgisinin çok yoğun olduğunu söyledi.

Daha sonra serginin açılışı protokol ve kursiyerler tarafından gerçekleştirildi. El sanatları sergisi, üç gün süreyle açık kalacak.

 

Bir yanıt yazın