H.İ.S BÜYÜKLER BASKETBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

Herkes İçin Spor Federasyonu (H.İ.S.F.) Kayseri il Temsilciliğinin 2012  faaliyet programında yer alan  ‘HİS şenliği’ ve ‘Koşabiliyorsan Koş projesi’ kapsamında  organize edilen  ‘Büyükler basketbol turnuvası’ başlıyor. Turnuvada, potanın unutulmayanları  hem  yarışarak  ter dökecek hem de basketbolu  daha çok sevdirerek yaygınlaşması için bir  adım daha atacak.

Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürü Mehmet Metin Özen’in başkanlığında, Melikgazi  Belediyespor ‘un ev sahipliğinde Tuana  restaurantta yapılan toplantıda;  Genel Müdürlük Spor kontrolörü  Yaşar Güntürkün, Herkes İçin Spor Federasyonu il temsilcisi  Davut Güleç, Basketbol Federasyonu il temsilcisi Ahmet Çulfacı, Spor Şube Müdürü  Mehmet Uslu, Spor şube şefi Filiz Koltuk’da hazır bulundu.

Turnuvaya katılan takımlar adına  Melikgazi  Belediyesi Başkan yardımcısı ve  Spor kulübü  başkanı Mahmut Danacı,  Melikgazi Belediye Sor yönetim kurulu üyesi  Yücel Erbay, Kayseri Basketbol Kulübü başkanı  Vedat Nalbantoğlu,  Antrenörler Nihat Kahraman, Bekir Tarla, Mehmet Hızarcıgil ile turnuvaya katılacak olan akımların temsilci ve sporcuları katıldı.
Atatürk Spor Salonunda 14 Haziran’da  verilecek kokteyl  ile başlayacak olan Büyükler Basketbol turnuvasına; Sağlıkgücü, Doktorlar, Turquality, Hürriyet , Kayseri Barosu, Melikgazi, Sami Yangın, Gençler adıyla  takımlar katılacak. Turnuva 1 Temmuz’daki final karşılaşası ile sona erecek.

Herkes İçin Spor Federasyonu  Kayseri il temsilcisi Davut Güleç,  basketbolu zamanında oynayıp iz bırakan abilerin, bugünde bu sporun yaygınlaşması için salonda er dökecek olmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek  başarı diledi.  Basketbol Federasyonu  Kayseri il temsilcisi Ahmet Çulfacı’da, Türkiye’de ilk kez iki faklı federasyonun böylesine  örnek bir organizeyi  hayata geçirdiğine dikkat çekti. Genlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen’de, Kayseri’nin spordaki başarısının daha da yükseltilmesi için büyük çaba  harcadıklarını, bu konuda herkesin lisanslı, sağlıklı ve bilinçli spor yapmasını istedi.

Bir yanıt yazın