Görme Engelliler Avrupa Futsal Şampiyonası, Kayseri’de Başladı

Uluslararası Görme Engelliler Spor Birliği’nin (IBSA) faaliyet programında yer alan B2-B3 Avrupa Görme Engelliler Futsal Şampiyonası, Kayseri’de başladı.

Atatürk Spor Salonu’ndaki şampiyonanın açılış töreninde konuşan Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, turnuvanın Kayseri’de yapılacak olmasından mutluluk duyduklarını belirtti.

Etkinlikleri farklı kentlere yaymaya çalıştıklarını ifade eden Çetin, şunları söyledi:

“Sporun ülkemizde tanıtılmasına katkıda bulunarak, görme engellilerin bu alanda sosyalleşmesine imkan tanıyoruz. Bu çerçevede uluslararası turnuvaları da ülkemizin değişik illerinde gerçekleştirerek, hem turizm elçiliği yapıyoruz hem de milli takımımızı tanıtmaya çalışıyoruz. Turnuvanın Kayseri’ye alınmasından sonra bizlere destek veren herkese teşekkür ediyor, şampiyonada yer alan tüm takımlara başarı diliyorum.”

Açılışa, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen ve vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından şampiyonanın ilk maçında İspanya ile karşılaşan Türkiye, sahadan 10-0 mağlup ayrıldı.

9 Haziran’da tamamlanacak şampiyonada, A Grubu’nda Türkiye, İspanya, Belarus ve Rusya, B Grubu’nda İtalya, İngiltere ve Ukrayna milli takımları mücadele edecek.

Bir yanıt yazın