GENÇ TEMA YEŞİL STANDI İİBF’ DE AÇILDI

Kayseri Genç TEMA Kulüpleri bu hafta da İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrenci girişinde Yeşil Stant etkinliği yaptı.
Etkinlik sorumlularından Fikriye Ecevit ve Serdar Gönlüşen  yaptıkları konuşmada; mart ayı ile birlikte yoğun bir çevre faaliyetleri yürütüyoruz. Hem sahada fidan dikimleri, eğitim seminerleri hem de fakültelerde yeşil stant etkinlikleri yaparak çeşitli yaş grubundan öğrenci arkadaşlarımıza çevre bilinci aşılamaya çalışıyoruz. Her yıl
Kıbrıs adası büyüklüğünde 1 cm kalınlığında ülkemiz topraklarını erozyonla kaybettiğimizin bilinmesi gerekir. Burada bizler üzerimize düşen uyarma ve örnek olma sorumluluğumuzu yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanın doğaya olan müdahalesinin erozyonu bir afet niteliğine dönüştürmektedir. Sürdürülebilir çevre faaliyetleri ve bilinçlendirme çalışmalarıyla yaygın etki oluşturmak ve çevreye duyarlı bireylerin yetişmesine alt yapı hazırlamayı hedefliyoruz.”
Çok sayıda çevre gönüllüsüne ulaşılan yeşil stant etkinliklerinin her hafta başka bir fakültede devam edeceğini belirterek desteklerinden dolayı fakülte hocalarına ve duyarlı arkadaşlara teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Bir cevap yazın