Genç Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası Başladı

Kadir Has Kongre Merkezinde yapılan şampiyonaya, Vali Şerif Yılmaz, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ve çok sayıda sporcu katıldı. Genç Erkekler Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonasında, 30 ilden 50 kulüp 300 sporcu yarışacak.
Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, “Burada bulunan sporcular kendilerini ve kulüplerini layıkıyla temsil edeceklerdir. Buradan güzel sonuçların çıkacağına inanıyorum. Kayserimiz bu tarz organizasyonları her zaman hak ediyor. İnşallah bu yıl içinde Cumhurbaşkanlığı kupasını da Kayseri‘de yapacağız. Kayseri bu tür faaliyetleri fazlasıyla hak ediyor. Kayseri‘ye elimizden ne geliyorsa desteklemek boynumuzun borcudur” diye konuştu.
Vali Şerif Yılmaz ise, şampiyonayla ilgili olarak, “Var olan değerlerin ortaya çıkması adına yapılan bu tür organizasyonlar gençlerimize, inşallah ata sporlarımıza gönül vermelerine vesile olur. Özellikle İç Anadolu bölgemizde ata sporumuz olan bu güreşin, ilginin artmasına vesile olmasını diliyorum” dedi

Bir cevap yazın