FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİSİ’NDEN İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Kirsti Eskelinen’i makamında kabul etti.

Ziyarette Kayseri’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Büyükelçi Kirsti Eskelinen, ülkesi hakkında Başkan Özhaseki’ye bilgiler verdi.

İki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini kaydeden Büyükelçi Eskelinen, bu amaçla Kayseri ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi ile yakından ilgilendiklerini anlatan Büyükelçi Eskelinen, kendilerinin bir kışülkesi olduğunu hatırlatarak kış sporları konusunda işbirliği çağrısı yaptı.

Başkan Özhaseki ise Kayseri’nin Kardeş Şehirleri hakkında Büyükelçi Eskelinen’e bilgiler vererek, kurulan bu ilişkilerin sadece kağıt üzerinde kalmaması gerektiğini ifade etti. Kayseri’nin Kardeş Şehir ilişkilerine her zaman önem verdiğinin altını çizen Başkan Özhaseki, “Dünyanın farklı ülkelerinden birçok Kardeş Şehrimiz bulunuyor. Kurduğumuz bu ilişkilerin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için zaman zaman bu ülkelere ziyarette bulunuyor. Yapılacak işbirliği projelerini yerinde değerlendiriyoruz. Bu amaçla şehrimize fayda sağlayacak her türlü işbirliğine açığız. Sizin de konum itibariyle bir kış ülkesi olmanız ve önemli kayak merkezlerine sahip olmanız kış sporları ve turizm merkezleri noktasında karşılıklı bir işbirliği kurulmasına vesile olabilir” dedi.

Ziyarettin sonunda Başkan Özhaseki Büyükelçi Eskelinen’e günün anısına Kayseri tanıtım kitabı ve Osmanlımotifleri ile süslenmiş ibrik hediye etti.

Bir yanıt yazın