FEDERASYON VE SPOR KULÜPLERİ ERCİYES’TE GENEL TEMİZLİK YAPTI

Büyükşehir Belediyesi Erciyes AŞ, sivil toplum örgütleri ile Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde temizlik kampanyası başlattı.

‘Mavi-Yeşil bir gün için el ele’ sloganıyla başlatılan temizlik kampanyasına Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Melikgazi, Develi ve Hacılar Belediyeleri, Kayseri Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri İl Temsilciliği, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü, Kayak Federasyonu, Dağcılık Federasyonu, İzcilik Federasyonu İl temsilcileri, spor kulüpleri ve Kayseri Turizmciler Derneği (KAYTİD) destek verdi.

Temizlik kampanyasında Büyükşehir Belediyesi Erciyes AŞ Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı, birçok sivil toplum örgütü ile birlikte Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde çok anlamlı bir etkinliğe imza attıklarını belirterek “Büyükşehir Belediyemizin Erciyes Mastır Planının ilk ayağı bu kış uygulamaya konuldu. Kayserili hemşerilerimizin Türkiye’den ve Dünya’dan gelen misavirlerimizin çok yoğun dikkatini çektik. Başarılı çok güzel bir sezon geçirdik. Erciyes Dağı bu kış bir rekora imza attı. Yaklaşık 600 bin misafiri ağırladık. Dolasıyla bu yoğunluğun getirdiği bir çevre kirliliği oluştu. Kar altında fazla bir temizlik yapma imkanı sağlayamadık. Büyükşehir ve Melikgazi belediyemiz bu tür hizmetleri hiçbir aksama olmadan veriyor ama fedarasyonlar ve diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte bir kampanya yapalım istedik. Erciyesda Mavi-Yeşil bir gün slogan eşliğinde erciyesimizi temizleme ve temiz tutma kampanyası başlattık. Bu buluşmayla Erciyes’imizi bir kez daha halkımızın dikkatini çekmek ve özellikle, temizlemekten ziyade temiz tutmaya özen gösterme konusunda hasas olmaya davet ettik.” dedi.

Cıngı’nın konuşmasının ardından temizliğe katılanlara şapka dağıtıldı ve ardından genel temizlik için belirlenen noktalarda atık malzemeler toplanmaya başlandı.

“Erciyes için temizlik yapmaya gelen vatandaşlarımız da görüşlerini şu şekilde dile getirdi; Bugün bize çok güzel bir görev verildi. Belediyemizin yaptığı bu hizmetlere karşılık bizim daha duyarlı olmamız gerekiyor. Öncelikle kirletmemiz gerekiyor. Doğayı kirletmiyelim. Biz kendi imkanlarımız ile getirdiğimiz çöp poşetleriyle çevreyi temizlemeye çalışıyoruz. Çok güzel bir faaliyet içerisindeyiz. Bazı zamanlarda eğleniyoruz, gerektiği zamanda temizlemesini bilmeliyiz. Doğaya çevreye faydalı bir şeyler yapmak bizi çok mutlu ediyor. Doğaya katkılarımızdan dolayı çok mutluyuz.”

Bir yanıt yazın