Erciyes’te kampanya ile genel temizlik yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde çevre temizliği yaptı.

“Mavi-Yeşil Bir Gün İçin El Ele’ sloganıyla düzenlenen etkinliğe, Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Melikgazi, Develi ve Hacılar belediyeleri, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Herkes İin Spor Federasyonu, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü,  bazı federasyonların il temsilcilikleri ve spor kulüpleri ile Kayseri Turizmciler Derneği (KAYTİD) de destek verdi.

Erciyes A.Ş Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı, burada yaptığı konuşmada, birçok Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde çok anlamlı bir etkinliğe imza attıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Erciyes Master Planı’nın ilk ayağı bu kış uygulamaya konuldu. Kayserili hemşehrilerimiz ile Türkiye’den ve dünyadan gelen misafirlerimizin dikkatini çektik. Başarılı, çok güzel bir sezon geçirdik. Erciyes Dağı bu kış bir rekora imza attı. Yaklaşık 600 bin misafiri ağırladık. Dolasıyla bu yoğunluğun getirdiği bir çevre kirliliği oluştu. Kar altında temizlik yapma imkanı bulamadık. Büyükşehir ve Melikgazi belediyemiz bu tür hizmetleri hiçbir aksama olmadan yerine getiriyor ama federasyonlar ve diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte bir kampanya düzenleyelim istedik. ‘Mavi-Yeşil Bir Gün İçin El Ele’ sloganıyla Erciyes’i temizleme ve temiz tutma kampanyası düzenledik. Bu sayede halkımızın dikkatini Erciyes’e çekmek ve temizlemekten ziyade temiz tutmaya özen gösterme konusunda hassas olmaya davet ettik.”

Bir yanıt yazın