Erciyes Kar Kaplanları bu kez, Kayseri Kapalı Cezaevindeki hükümlülere moral konseri verdi

Tüm Dünyaya isimlerini  kışın  yaptıkları  kar banyosu ve  buzlu suya girmeleri ile duyuran  Herkes  İçin Spor Federasyonuna bağlı Erciyes Kar Kaplanları Spor kulübü  bu kez,  bünyesinde bulunan ‘Kaplanlar korosu’ ile  Kayseri Kapalı Cezaevi’nde  kalan hükümlülere ‘Moral konseri’ verdi.

Cezaevi  Tiyatro salonunda gerçekleştirilen  Türk Sanat Müziği Konserinin  sunuculuğunu  Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il Temsilcisi  gazeteci Davut Güleç yaparken koroyu ise  Eczacı Hatıf Hasşerbetçi  .yönetti.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı  Bülent Bingöl’ün Ankara’da olması nedeniyle katılamadığı konseri  Başsavcı Vekili  Murat Yerdeyatar, Cezaevi İnfaz Savcısı  Abdurrahim Alan, Cezaevi  Müdürü Abdullah Ulaş, Cezaevi Komutanı  Jandarma Üsteğmen Kemal Gündoğan, cezaevi personeli  ile yaklaşık 300 hükümlü dinledi. Yaklaşık  2 saat süren konser sırasında  sevilen Kayseri  türküleri; Gesi bağları, Erkilet Güzeli, Yarim İstanbul’u mesken mi tuttun parçalarının yanı sıra, milli mücadeleyi anlatan Yemen türküsü, Çökertme, İki keklik ve  çeşitli makamlarda  hareketli 32 parça  seslendirildi.

Hükümlülerin  zaman zaman parçalara  tempo tutarak, söyleyerek ve oynayarak eşlik ettiği konserin bölümlerinde  Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il Temsilcisi  Davut Güleç, Erciyes Kar Kaplanları Spor kulübü  bünyesinde  kurdukları  ‘Kaplanlar koroları’ ile bu tip sosyal sorumluluk projelerine katıldıklarını  tekrarladı. Güleç, insanları hayatları boyunca, hastane, hapishane, mezarlık üçgeninde birçok sürprizin beklediğini belirterek, erkesin geçmişten ders  çıkartıp, bu vatana, millete, topraklara olan borcunu ödemek için harekete geçmelerini,  her ne şartta olursa olsun  mutlaka bir spor branşı ile uğraşmalarını  önerdi. Ayrıca, hükümlülerin merak ettikleri kışın kar banyosu ve buzlu suya girmenin, spor yapmanın püf noktalarını da anlattı, spor yapmadan öncede solunum, uyku, vücut gaz, yüksek irtifa, soğuk-sıcak dayanıklılık gibi çeşitli testlerden geçmelerini önerdi.

Konser sonunda  dinleyenler  Erciyes Kar Kaplanları korosunu ayakta alkışlarken, koro şefine  çiçek, programı hazırlayıp sunan  Davut Güleç’e ise mahkumların yaptığı el emeği göz nuru çanak süsleme bir tabağı hediye ettiler.

Bir yanıt yazın