ELEKTRİK TÜKETİMİNDE REKOR ARTIŞ

Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci, hava sıcaklığının artmasıyla birlikte klima kullanımına paralel elektrik tüketiminde artış yaşandığını söyledi.

KCETAŞ Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci  sıcakların artış göstermesi ile klima kullanımı ve tarımsal sulamadaki artışların elektrik tüketimini artırdığını belirterek şunları söyledi: “Son günlerde yurdumuzu etkisi altına alan sıcak hava vatandaşları serinlemek amacıyla klima kullanımına yöneltti. Kurak geçen son günlerde tarladaki ürünlerin zarar görmemesi için çiftçilerimizin tarımsal sulamaya yönelmesi de elektrik tüketimini artırdı. Sanayi tüketiminin de artış göstermesiyle birlikte sıcakların etkili olması elektrik tüketimine yansımış durumda. Sıcaklıkların artmasıyla tüketim yüzde 15-20 lik artışla günlük 5 Milyon kilowatt/ saate ulaşmış bu artış Kayseri genelinde herhangi bir arıza ve kesintiye sebep olmamıştır.”dedi. Kcetaş Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci, yaptığı açıklamada yapılan ölçümlerde 01 Haziran 2012`de hava sıcaklığı 21 derece iken elektrik tüketimi 4.381.295 kilowatt/saat,  14 Haziran tarihinde hava sıcaklığı 35 derece iken elektrik tüketimi 5.405.219 kilowatt/saat olarak tespit edildiğini söyledi.

Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci elektrik tüketiminde bu kadar artış yaşanmasına rağmen Kayseri halkına kaliteli ve kesintisiz enerji akışı sağladıklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın