ELEKTRİK MOTORLU OTOMOBİL

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çevre ve doğa dostu belediye olarak elektrik motorlu otomobil satın alınarak hizmete sunulduğunu söyledi.

Çevre ve doğayı koruma çalışma, etkinlik ve yatırımları ile her zaman örnek gösterilen ve ödüllendirilen Melikgazi Belediyesinin yine bir ilk’e imza atarak Elektrik Motorlu hizmet aracı satın aldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “ Melikgazi Belediyesi olarak çevre ve doğa dostu bir kurum olduğumuzu her türlü yatırım ve hizmetlerde gösteriyoruz. Kayseri de bir ilk olarak elektrik motorlu bir otomobil satın alarak hizmete sunduk. Bu otomobil hem egzozu yok yani çevreyi kirletmiyor, sissiz çalışıyor ve ayrıca çok ekonomik 180 km yol için 3 TL harcama da bulunuyor. Satın almaya talimat verdim En kısa süre içerisinde gerekirse ithal etme yolu ile elektrik motorlu çöp toplama kamyonları satın alacağız. Bunun için çalışmalara başladık. “ dedi.

Elektrik motorlu otomobil için Belediye Binası yanında bulunan iki katlı otoparkta bu araçlara özel elektrik şarj cihazı yerleştirildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Renault Fluence marka aracı binerek Makine İkmal Müdürü Mustafa Yapan ile bir şehir turu yaparak otomobilin her türlü konfora sahip olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini kaydetti.

Satın alınan elektrik Motorlu otomobilin Renault Marka ve Fluence Z.E. modeli olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, aracın lityum-iyon akü ‘lü olduğunu ve önümüzdeki günlerde aracı teslim alınarak kurumda hizmet otosu olarak görev yapacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın