DP lideri Gültekin Uysal, “Türkiye ne Avrupa başkentleri üzerinden ne de bu ülkenin elinde tutuklu bulunan bölücü başından medet umabilir.”

Partisinin yarın yapılacak il kongresi öncesi Kayseri’ye gelerek Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden DP Genel başkanı Gültekin Uysal, Türkiye’nin can yakıcı meseleleri olduğunu ifade ederek, Tarih ve coğrafyanın bize biçtiği rolü demokrasi içinde çözmeliyiz. Adı demokrat olan bir parti olarak büyük Türkiye’yi ortaya koymak istiyoruz. Ülkemizde ne yazık ki siyasi tercihlerden çok, demokrasi açığı var. Ülkemiz ne yazık ki işletim sistemi sıkıntısı çekiyor. TBMM’nin denetleyeceği düzlemde, yeni düzenlemeler yapmalıyız. Demokrat Parti olarak milletten başka sığınacağımız yerimiz yok” diye konuştu.

Türkiye’nin Avrupa ve terörist başı Abdullah Öcalan’dan medet umamayacağını söyleyen Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü

“Yürütülen süreç, terör örgütüne zaman ve zemin kazandırmaktan başka bir şey değildir. Türkiye, ne Avrupa ne de elimizdeki terörbaşından medet umamaz. Terörle mücadele 2001 yıllarında en asgariye indirilmişken, terörle mücadele sürecinin üçte birlik döneminde bulunan bu iktidar, terörle part-time mücadele etmektedir. Meşru silahlı güçlerimizi terör örgütü mensupları olarak göstermek yanılgıdır. Türkiye’nin kendi siyasi tercihleri, Suriye konusunda önde olmalıdır. Türkiye’nin yeniden ayarları yapılmalıdır. Siyahla-beyaz, yani iktidarla muhalefet arasında sıkışmış Türkiye’de milletin gündemini konuşacağız. Siyah-beyaz arasına sıkışan, kartelleşen Türkiye gündeminde akli selim bir parti, Demokrat Parti olarak milletimizin huzurundayız.”

Bir yanıt yazın