Develi Tapu’ya TSE den İSO 9001 Kalite Belgesi

Tapu ve kadastro çalışmaları ile bilgilerinin “Çok Amaçlı Arazi Bilgi Sistemine” dönüştürülmesinin amaçlandığı, mülkiyet verilerinin ilgilileriyle paylaşıldığı Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi projesini başarılı şekilde yürüten Develi Tapu Müdürlüğüne bir de TSE den İSO -9001 Kalite belgesi verildi.

Törende İSO  Kalite belgesi alma aşamalarını anlatan Develi Tapu Müdürü Fatih Tonbul;TAKBİS projesi kapsamında yurt genelindeki tüm tapu kayıtlarının  sayısal ortama aktarılması sonrasında  Merkezi veritabanına aktarılan kayıtlarla tüm tapu müdürlüklerinde olduğu gibi Develi Tapu Müdürlüğü de  TAKBİS ortamında online hizmet vermeye başlandığını,Tapu Müdürlüğünde yürütülen işlemlerin mevzuata uygun bir şekilde ve bilgisayar ortamında yürütülmekte olduğunu, Verilerin Genel Müdürlükte kurulan sisteme aktarılmasıyla entegre bir yapı oluşturulduğunu  bu hizmetlerin yanı sıra Develi Tapu Müdürlüğüne Tapu işlemleri için başvuru yapan vatandaşlara GSM operatörleri aracılığı ile kısa mesaj ile işlemler hakkında bilgilendirilerek Vatandaşlar tapu dairelerine gitmeden tapu işlemleri için sıra aldığını, başvuruyu alan ilgili personelin vatandaşın cep telefonuna işlemin başladığına, harç dekontlarının hazır olduğuna ve imza aşamasına gelindiğine dair kademeli olarak kısa mesaj yolladığını belirterek Uygulama sayesinde vatandaşın müdürlüklerde zaman kaybının önlendiğini açıkladı.

Develi Tapu Müdürlüğünce yapılan bu işlemlerin sürekliliğinin tespiti ve tescilini iki yıl süre ile denetleyen Türk Standartlar Enstitüsü yetkilileri Develi Tapu Müdürlüğüne müşteri  memnuniyeti odaklı, güvenilir hizmet verdiğinin kanıtı olarak İSO-9001 Kalite Belgesi  verdi.

İSO-9001 Kalite belge takdim Töreninde Develi Kaymakamı Enver Ünlü,Belediye Başkanı Recep Özkan,Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah İrk ,Kayseri Tapu Bölge Müdür yardımcısı Hatice Özdemir,Şube Müdürleri Ömer Karakaya,Celalettin Güven,Hamit Atilla ve  İlçe Protokolü katıldı.

Kaymakam Enver Ünlü; Develi Tapu Müdürlüğündeki Tapu kayıtları ve nüfus bilgileri güncellenerek TAKBİS-Tapu Kadastro Bilgi İşletim Sistemi sistemine geçilmiştir.

İlçemize bu yenilikleri kazandıran ve Develi halkının takdirini toplayan Tapu Müdürü Fatih Tonbul ve mesai arkadaşlarına  teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Belediye Başkanı Recep Özkan Tapu Müdürlüğü TT Mesaj sistemine geçerek tapu işlemlerinde vatandaşı bekletmeksizin işlem aşamaları vatandaşların cep telefonlarına mesaj olarak iletilip hizmet anlayışı ve zaman kaybının önlenmesinin önemine dikkat çekti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Diğer  davetliler de  Develi Tapu Müdürü ve Kayseri Bölge Müdürlüğü temsilcilerini, Develi Tapu Müdürlüğü personelini gayretli çalışmalarıyla örnek kamu kurumu olmalarından dolayı tebrik ettiler.

Bir cevap yazın