DÇSO SÖMESTREDE “SENFONİK KABARE” İLE ANADOLU’DA

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, geçen yıl ilk kez sahnelediği “Senfonik Kabare” adlı müzikal komediyi yarıyıl tatilinde Anadolu’da sahneye koyacak. Gani Müjde tarafından kaleme alınan tek perdelik müzikal komedide DÇSO, 26-27-28 Ocak tarihlerinde Konya, Niğde ve Kayseri’de sahne alacak.  DÇSO’ya, sevilen genç oyuncular Serhan Arslan ve Sinan Çalışkanoğlu eşlik edecek. Mozart’ın Saraydan Kız KaçırmaOperası uvertüründen Rossini’nin Sevil Berberi uvertürüne kadar birçok sevilen klasik müzik eseri üzerine yazılmış skeçlerle harmanlanan DÇSO konseri, 7’den 70’e tüm müzikseverlere eğlenceli saatler yaşatacak.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) Anadolu’daki çocuklara eğlenceli bir yarıyıl hediyesi sunuyor. Türkiye’nin ilk çocuk orkestrası DÇSO, 26 Ocak Perşembe Konya, 27 Ocak Cuma Niğde, 28 Ocak Cumartesi ise Kayseri’de vereceği “Senfonik Kabare” adlı konserlerle 7’den 70’e tüm davetli müzikseverlere unutulmaz saatler yaşatacak.

Gani Müjde tarafından kaleme alınan tek perdelik müzikal komedide sevilen genç oyuncular Serhan Arslan ve Sinan Çalışkanoğlu, Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma Operası uvertüründen Rossini’nin Sevil Berberi uvertürüne kadar birçok sevilen klasik müzik eseri üzerine yazılmış skeçlerle DÇSO’ya eşlik edecekler.

DÇSO’nun genç müzisyenleri “Senfonik Kabare” için 21-25 Ocak tarihleri arasında kampa girerek, Prof. Rengim Gökmen ve şef yardımcıları eşliğinde müzikal çalışmalarını geliştirecekler. Orkestranın sosyal psikolog ve danışmanlığı ise Dr.Erdal Atabek tarafından yürütülmekte.

Bir yanıt yazın