ÇOCUKLAR BASKET TOPUNU BÖYLE KAPIŞTI, MİLLİ BASKETÇİYİ ZORA DÜŞÜRDÜ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından Düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda 1. dönem kursları düzenlenen kapanış programıyla sona erdi.

Kadir Has Kongre Merkezi’nde  düzenlenen programa Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan ,Gençlik ve Spor İl Müdürü M.Metin Özen ile kursiyer öğrenciler ve velileri katıldı.

Düzenlenen kurslar hakkında bilgi veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel yaptığı konuşmada şunlaı söyledi;”2004 yılında 4 branş 250 öğrenci ile başlayan yaz spor okulu etkinliklerimiz bu yıl itibari ile 22 branş, 7 ayrı bölge ve 2 ayrı ilkokulumuzda başladı. 1. Dönem sonunda tesislerimiz 11 bin 522 öğrenciye hizmet verdi. Bu yıl Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon İstihdam Derneği (ZERİD) ile yaptığımız işbirli kapsamında 19 engelli kardeşimize uzman eğitmenler ile spor eğitimi verilmeye devam etmektedir. Bunun yanında Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ve Muharip Gaziler Derneği ile iş birliği yaparak dernek üyelerine farklı branşlarda eğitim planlaması gerçekleştirildi.”

Programda öğrenciler adına konuşan jimnastik kursu öğrencisi Asude Daştan Kadir Has Spor Salonu’nda kurs görüyor olmalarının kendileri açısından inanılmaz bir duygu olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti.

Öğrenci velileri adına konuşan Vicdan Özen ise “Çocuğum belediyemizin yaz spor okullarında kick boks eğitimine katılmaktadır. Verilen eğitimlerden çok memnun olduğumuzu belirtmek isterim. Yaz dönemlerini çocuklarımıza dolu dolu yaşatığı, bu güzelim tesisleri bizlerin ve çocuklarımızın kullanımına verdiğiniz için Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Programda kısa bir konuşma yapan ZERİD Başkanı Hasan Akülteli   ise “Sağ olsun dernek için bize karşı hiç bir şeyi esirgemediler ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bu yılda Spor A.Ş ile iş birliği yaparak 700 engellilerimizin spor yapması için proje hazırlandı. Bize bu imkânı yaşatan belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz” şeklinde konuşarak, Başkan Özhaseki’nin kendilerine verdiği gösterdiği ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi. .

Son olarak kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen faaliyetler arasında en keyif alarak geldiği programlardan birisinin yaz spor kursları olduğunu ifade ederek “Çocuklarımızın her birinin yüzüne baktığımızda bir hoşluk güzellik oluşuyor, onlara hizmet etmenin onları eğitmenin onları mutlu etmenin bizde oluşturduğu mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyorum. İki tane nasihatim olacak. Birincisi bu sporu bırakmayacaksınız, spor yazlık yapılan, çocukken, gençken yapılan bir aktivite değil spora devam etmenizi istiyorum. Diğeri derslerinize çalışmanızı istiyorum, başarılı olmanızı kitap okumanı istiyorum bu şekilde hayatınız güzel şekli ile devam eder.  Büyüklerinizi de saygıda kusur etmeyeceksiniz onların sözlerini dinleyerek hayatta başarının önünü açmış olursunuz” dedi.

YENİ TESİS MÜJDESİ

Başkan Özhaseki, mevcut spor tesişslerine yenilerinin ekleneceği müjdesini vererek, “Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile protokol yaptık. Talas da tarihi bir binayı bize veriyorlar. Oraları güzelleştirip spor alanları yapıp eğitime açacağız. Burada okuldaki derslerinde başarılı olan öğrencilerimize ücretsiz birer haftalık kamp programları düzenleyeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından eğitim alan genç sporcular bir bir hünerlerini sergiledi. Gösterilerin ardından protokol üyeleri tarafından kursiyer öğrencilere Başarı Belgesi verildi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise tüm branşlarda eğitim alan öğrencilere basketbol topu hediye etti.

Bir yanıt yazın