CHP’de Tansiyonu Yükselten Kongre

CHP Kayseri İl Kongresi’nde kürsüde konuşan başkan adayının tansiyonu düştü. Fenalaşan başkan adayına ilk müdahale partililer tarafından yapılırken, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen İl Kongresine CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Öztrak, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, adaylar ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Divan Başkanlığı seçimi yapıldı ve gündem maddelerine geçildi. Başkanlık yarışına katılan 4 adaya da tek tek konuşma hakkı verildi.

Adayların konuşmalarını uzatmaları nedeniyle 20 dakika ara verildi. Aradan sonra yeniden başlayan kongrede kürsüye çıkan başkan adaylarından Sadık Atila, uzun süren konuşması sonrasında fenalaştı. Tansiyonunun düştüğü belirlenen Sadık Atila’ya ilk müdahale partililer tarafından yapıldı. Bazı partililer, kürsünün arka tarafına alınan Sadık Atila’ya yapılan müdahaleyi görüntülemek isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi.

Atila, olay yerine çağırılan ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bir yanıt yazın