Çatıdan kafasına düşen büyük tahta parçası ölümüne neden oldu

Kayseri’de dün fırtına nedeniyle uçan çatının malzemelerinin altında kalarak ağır yaralanan bir kişi tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Olay anında güvenlik kamerası tarafından kayıt edilen görüntüde şahsın üzerine büyük tahta parçasının nasıl düştüğü yer aldı.

Çok sayıda çatının uçmasına ve ağaçların devrilmesine neden olan Kayseri’deki şiddetli fırtına 59 yaşındaki Burhaneddin Kandemir’in ölümüne neden oldu. Fırtına nedeniyle Hürriyet mahallesinde bulunan 13 katlı Kardelen apartmanının çatısı uçtu. Olay anı ise binanın güvenlik kameralarının kayıtlarında yer aldı. Tam öğle saatlerinde Burhaneddin Kandemir, pazara gitmek üzere elinde çantası ile Kardelen apartmanından çıktı. Bir süre apartmanının bahçe kapısının önünde duran Burhaneddin Kandemir, pazara gitme konusunda kararsız olduğu gözleniyor. Bu sırada fırtına nedeniyle binaya ait çöp bidonu uçuyor. Daha sonra Burhaneddin Kandemir, pazara gitmekten vazgeçiyor ve kapı açarak apartman bahçesine giriyor. Bahçe kapısını kapatmaya çalıştığı sırada yukarıdan düşen çatıya ait büyük tahta parçası kafasına düşüyor. Olduğu yere yığılan Burhaneddin Kandemir’in yardımına yoldan geçen ve apartmandakiler koşuyor. Olay yerine ambulans çağrılıyor. Hastaneye kaldırılan şahıs, bir gün sonra hayatını kaybetti. Yine aynı binadan uçan çatı malzemeleri ise park halindeki araçların üzerine düşüyor. Bu görüntülerde kamera tarafından kayıt edildi.

Burhaneddin Kandemir, Cami Kebir Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında defnedilirken, olayla ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın