ÇANAKKALE ZAFERİNİN 98’Cİ KUTLAMALARI BÜNYAN’DA YAPILDI.

Çanakkale zaferinin 98. yıl dönümü Bünyan’lı Çanakkale Şehitleri anıtında başlayan törenlerle kutlandı.

Çanakkale Zaferinin 98. yıl münasebeti ile Bünyan’da düzenlenen törenlere sabah saatlerinde Bünyan Camii kebir mezarlığındaki  Bünyan’lı Çanakkale şehitleri anıtında başlandı.

İlk olarak Bünyan’lı Çanakkale şehitliğine Gelen Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen Tören Öncesinde halkı selamlayarak şehit aileleri ile bir süre görüştü. Bünyan Kaymakamı Engin Aksakal ve Protokol üyelerinin Tören alanında hazır bulunmasının ardından Bünyan Kaymakamı sayın Engin Aksakal, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen ve Bünyan İlçe Garnizon komutanı Abdullah Yılmaz’ın çelenk sunumlarının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı ile birlikte Bünyan’lı Çanakkale Şehitleri Anıtındaki Göndere Bayrak çekilmesini izleyen Törenlerde günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmayı Bünyan İlçe Jandarma Komutanlığında Görevli yedi kademeli Uzman çavuş Ercan Çınar yaptı.

Bünyan Müftüsü Lokman Arslan’ın Çanakkale şehitleri için okuduğu kur-anı kerim ve yapılan duanın ardından törenlere Bünyan endüstri Meslek Lisesinde devam edildi.

Kutlamalar çerçevesinde Bünyan Endüstri Meslek Lisesine Gelen Bünyan Kaymakamı Engin Aksakal, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen, Bünyan  İlçe Jandarma Komutanı Abdullah Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleri Bünyan Endüstri Meslek Lisesi Öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan programı izledi.

Bünyan Endüstri Meslek Lisesinde devam edilen 18 Mart Çanakkale zaferi kulama programının açılış konuşmasını yapan Okul Müdür Yardımcısı Kadir Özbay duygu yüklü konuşmasının sonunda “Onlara ölüler demeyiniz zira onlar Allah katında diridirler” ayetinin mealini okuyarak konuşmasını sonlandırdı. Yer yer duygulu anların yaşandığı programda Parodiler ve Öğrenciler tarafından okunan şiirler salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Bir cevap yazın