ÇALIŞANLARA İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan 250 işçiye iş güvenliği konusunda seminer verildiğini bildirdi.

Kayserililerin her sabah temiz bir çevrede güne başladıklarını, bunun nedeninin temizlik işçilerinin çöpleri gece topladıklarını gündüz saatlerinde ise genel temizlik yaptıklarını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, temizlik işlerinde çalışan işçilerin cadde ve sokakların tamamında temizlik yaptığını, dolayısı ile birçok atık madde, unutulmuş madde, rastgele atılmış paketlerle karşılaştıklarını belirtti.

Melikgazi Belediyesi temizlik, park ve bahçeler ile veterinerlik birimlerinde çalışan işçilerin düzenli olarak sağlık kontrollerinin yapıldığını,gerekli koruyucu aşılarının yapıldığını, çünkü çalışanların sağlıklı olmasına büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:

 “Melikgazi Belediyesi olarak büyük ölçekli ve çok amaçlı yatırımları gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetlerin temelinde çalışanların birlik ve beraberlik içerisinde olmasının büyük etkisi vardır. Özellikle çalışanların sağlık ve iş güvenliğine büyük önem veriyoruz. Çünkü hasta bir işçi ekip halkasını tamamen bozar ve hizmetin kalitesini düşürür. Melikgazi de her işçi bir ekibin halkası olup ekip ruhu ile hizmetleri yerine getirmektedir. Bu neden ile çalışan işçilerin sağlıklı olmasına,mekânın ve çevrenin iş güvenliği açısından uygun olmasına azami itina ve dikkat gösteriyoruz. Seminer işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda uzman olan Fatih Usalan tarafından verildi. Bu tür hizmet içi seminerlerimiz devam edecektir.

Bir cevap yazın