BASKETBOLCULARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

Salon sporlarının öncüsü ve destekçisi Melikgazi Belediyesi, şehrimizdeki basketbol camiasına ev sahipliği yaptı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekte, Kulüplü Büyük Erkekler Basketbol liginin de fikstür çekimi yapıldı.

Basketbol İl temsilciliğinin geleneksel olarak her ay kulüplerle yapmış olduğu tanışma ve kaynaşma yemekli toplantısına Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Metin Özen,Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Serdar Öztürk, Sağlıkspor Kulübü Başkanı Dr.Ümit Işıldak,Kayseri Basketbol Gençlikspor Kulübü Başkanı Vedat Nalbantoğlu, Planetspor Kulübü Başkanı Kamil Köseoğlu, Basketbol İl temsilcisi Mehmet Ünal Sağlam, Basketbol eski il temsilcisi Ahmet Çulfacı, Barogücüspor, Hürriyet EML Spor, Sahabiyespor, Kayseri Gençlik Hizmetlerispor, Yolspor, Sağlıkspor, Kayseri Basketbol Gençlikspor, Planetspor, Gençlerbirliği ve TED Kolejispor kulübü idareci,antrenör ve kaptanları katıldılar.

Basketbol il temsilciliğine atanan Mehmet Ünal Sağlam, Melikgazi Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Gerek A takım ile gerekse alt yapı takımları ile basketbol sporunun lokomotifi olan Melikgazi Belediye Spor’un bundan sonraki yıllarda da basketbol sporuna olan katkısının artarak devam edeceğine inanıyor, emeği geçen kulüp idareciler,antrenörler ve sporculara teşekkür ediyorum dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’da yaptığı açıklamada “Böyle anlamlı bir çalışmayı Melikgazi Belediyesinin ev sahipliğinde  yapmanızdan dolayı büyük mutluluk duyduk. Salon sporlarını  her zaman önemsiyoruz.Ülkemizde spor deyince akla hep futbol geliyor, ancak biz belediye olarak salon sporlarına büyük önem veriyor, sahip çıkıyoruz.Amatör spora hükümetimizin bize verdiği  yetkiler doğrultusunda katkı sağlıyoruz ve sağlamaya da bundan sonraki yıllarda devam edeceğiz” dedi.

Yemeğin ardından Kulüplü Büyük Erkekler Basketbol ligi Fikstürü çekildi. Yemek ve fikstür çekiminin ardından Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, katılımcılara birer lale çiçeği hediye etti.

Nisan ayının ikinci haftasında çift devreli lig usulüne göre oynanacak olan lig’de takımlar şu şekilde oluştu.

    A GRUBU                                                                    B GRUBU

1.PLANETSPOR                                                         1.HÜRRİYET EML

2.TED KOLEJİ                                                            2.BAROGÜCÜ

3.KAYSERİ BASKETBOL (B)                                       3.KAYSERİ BASKETBOL(A)

4.SAĞLIKSPOR                                                         4.GENÇLERBİRİLİĞİ

5.YOLSPOR                                                              5.SAHABİYESPOR

6.GENÇLİK HİZMETLERİ

Bir cevap yazın