Bakan İsmet Yılmaz, Sivaslılar için ev kurası çekti

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TOKİ tarafından Kayseri Sivaslı Dernekler Federasyonu için yaptırılan konutların kura çekim törenine katıldı. Bakan Yılmaz, burada Sivaslı hemşerileri için kura çekerek ev sahibi olanları tebrik etti. Bakan Yılmaz’ın kura çekiminde vatandaşlar kadar heyecanlı olması dikkat çekti.

TOKİ tarafından Kayseri’de Sivaslı Dernek Federasyonu için yaptırılan 464 konutun kura çekimi için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda tören düzenlendi. Törene Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Sivaslı Dernekler Federasyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, milletvekilleri, çok sayıda vatandaş katıldı.

TOKİ Başkanı Karabel, Kayseri’de ürettikleri konut sayısının 15 bina ulaşacağını belirterek, şuanda 13 bin konut ürettiklerini ifade etti. Federasyondan gelen talep üzerine konut üretimi yaptıklarını ve bugün kura çekimiyle hak sahiplerinin belirlendiğini ifade ederek, konut üretimine devam edeceklerini açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de 80 bin kadar Sivaslının bulunduğunu ifade ederek, “Burada civar illerden gelen çok sayıda insanımız, hemşerimiz var. Biz daha çok gelmelerini istiyoruz. Kayseri bölgesinin merkezi oldu. Bu anlamda insanlarımızda akın ediyor. Daha çok Sivaslı kardeşlerimizin şehrimize gelmesini isteriz. Birlik, dost, kardeşlik içinde yaşam sürüyoruz. İyi ki varsınız” dedi.

İsmail Tamer, konut üretiminde kendilerine destek olan bakanlara ve TOKİ yetkililerine teşekkür ederek, kura çekimi sonrasında konut sahibi olacaklara da yeni evlerinde “Güle güle otursunlar” temennisinde bulundu.

Bakan Taner Yıldız, konuşmasında konut sahibi olanlara “hayırlı olsun” temennisinde bulunarak, taleplerin fazla olduğuna dikkat çekti.

Konuşmaların ardından Bakan İsmet Yılmaz, Taner Yıldız ile birlikte kura çekimi için birlikte kürsüye çıktı. Kavanoz içindeki konutlar için müracaatta bulunanların ismi yazılan küçük kağıtları çektiler. İlk olarak Bakan İsmet Yılmaz çekti. Yılmaz, kurada ismi çıkan vatandaşa mesken yeri için kura çekmesine yardımcı oldu. Yılmaz, konutların yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, evlerin herkese hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Kura çekimi sırasında bir vatandaşın, kavanozdaki isimleri iyi karıştırması talebinde bulunması üzerine Bakan Yılmaz, kağıt ile kapattığı kavanozu eline aldı ve iyice karıştırdı.

Kura çekimi sonrasında Bakan Yılmaz Kayseri’den ayrıldı.

Bir cevap yazın