BAKAN DÜRÜST’TEN KAYSERİ ÇIKARTMASI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst Kayseri’de yapılan büyük projeler ile tarihi ve turistik mekânlarını,  gezdi.

Bakan Dürüst ilk olarak Kent Mimarsinan Müzesi gezdi. Ardından Kadir Has, Şehir Stadyumu, Kongre Merkezi,  Gevher Nesibe Şifahanesi, Kurşunlu Camii, Kale ve Hunat Medresesi giden Bakan Dürüst, burada yapılan çalışmalar ve biten projeler hakkında Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan tarafından bilgiler aldı.

Gezi esnasında bir konuşma yapan Bakan Dürüst, Kayseri’den çok etkilendiğini ifade ederek” Her şeyden önce bizleri buraya davet eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki Beye teşekkür ediyorum. K.K.T.C’nin Spor Balanı olarak Kayseri’de daha ziyade kültürel alanlarda, sportif gençlik ve eğitimsel incelemelerde bulunmak için buradayım.  Bugün bu şaheser içerisinde bulunmaktan da bir Türk vatandaşı olarak guru duyuyorum. Bu stadyum Türkiye’de bir şaheser. Örnek alınması gereken bir mimarı var burada. Gerek zemin olarak gerekse stadyumun dizayn açısından muhteşem olduğunu ifade etmek istiyorum. Diğer bir güzellik ise duyduğuma göre Kayseri Büyükşehir Belediyesi hiç para harcamadan yapmış bu tesisi. Ayrıca Kent Müzesi’den de çok etkilendim. Kayseri’yi tanıtım açısından da Kayseri’nin tarihsel süreç içersinde üstlenmiş olduğu misyonu her açıdan bu kadar ilerici noktada hazırlanan proje ile  Türkiye’nin neden son dönemlerde ileriye gidiyor, niye bu kadar hızlı ilerliyor, bu kadar atılım yapabiliyor soruların yanıtını ben bugün Kayseri’ye girdiğim ilk bir kaç adımda görmek mümkün diyorum. Kayseri Büyükşehir belediyesi kısa sürede çok uzun yollar, çağdaş adımlar atan bir misyon üstlenmiş.  Türkiye’nin gururu olarak algılanmasını da kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum” dedi.

Daire Başkanı Durukan Stadyum gezisi esnasında Bakan Dürüst’e isminin yazılı olduğu Kayserispor forması hediye etti.

Bir yanıt yazın