AZERBAYCAN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ

Kayseri Talas ilçe Belediye Meydanında “İki Devlet Bir Millet” etkinlikleri kapsamında Azerbaycan sema dans grubu ve halk oyunları ekibi muhteşem bir gösteri sundu. Talas halkının yoğun ilgiyle izlediği programda minik Fatma’nın dansı bol alkış topladı.

Türksoy tarafından organize edilen Azeri gençlerden oluşan halk oyunları ve dans gurubu ekipleri muhteşem bir gösteriyle Talas’ı coşturdu. Talas Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı gecede vatandaşlar belediye meydanını doldurdu. Birbirinden renkli gösterilerin ardından sahneye gelerek ekibi tebrik eden Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım kardeşliğimiz daim olsun temennisinde bulundu. Başkan Yıldırım,”İki devletin bir milletin evlatları, sizleri burada izlemekten tüylerimiz ürperdi. Çok mutlu olduk. Rabbim iki devletin üzerinden Ezan-ı Muhammed iyeyi eksik etmesin. Bayrakları indirmesin inşallah. İki bayrağa göz diken fitne odaklar kazdıkları kuyuya kendileri düşün. Türkiye’nin Azerbaycan’ın ve tüm Türk dünyasının kardeşliğini daim eylesin inşallah. Türk dünyası belediyeler birliği yönetim kurulu üyesi olarak belirtmek isterim ki bu coğrafyada Türkiye Azerbaycan ve Kırgızistan’ın gayretleri taktire şayan. Bu programların gerçekleşmesinde başta Türksoy olmak üzere, Turizm il müdürlüğümüze ve bu gösteriyi hazırlayan kardeşlerimize teşekkür ediyorum”.

Başkan Rifat Yıldırım konuşmasının ardından Programı hazırlayan Sema Dans Grubu ve Halk Oyunları Topluluğu Lideri Gülare Guluza’ya teşekkür plaketi ve çiçek verdi. Başkan Yıldırım ekibe tek tek teşekkür ederek gül verdi.

Bir yanıt yazın