AVUKATLAR FİDAN DİKTİ

Kayseri Barosu avukatları Avukatlar Günü etkinlikleri çerçevesinde ağaç dikerek çevreye katkıda bulundu.

Kayseri Boğazköprü mevkiindeki ağaçlandırma alanında ağaç diken Kayseri Barosu avukatları, hafta sonunu aileleri ile beraber burada geçirdi. Çocukları ile beraber çukur açan avukatlar, açtıkları çukura ağaç dikti ve çevreye katkıda bulundu.

5 Nisan Avukatlar Günü etkinlikleri çerçevesinde ağaç diktiklerini söyleyen Kayseri Baro Başkanı Fevzi Konaç, “Yaptığımız organizasyonda avukat arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Gelecek hafta da avukatlık sorununu tartışacağımız bir panelimiz olacak. Bugün ailelerimiz ile beraber toplumsal sorumluluğumuz gereği Türkiye’nin ağaçlandırılmasına Kayseri’den küçük bir katkımız olsun diye böyle bir kampanya başlattık” diye konuştu.

Konaç, sadece avukat olarak çalışmadıklarını ifade ederek, “Adliye koridorlarında birtakım davalar ile ilgili kendimizi sınırlı hissetmiyoruz. Bizim şehre, topluma karşı sorumluluklarımız var. Kayseri Barosu bundan sonra çevreci baro olarak anılacak” şeklinde konuştu.

Kayseri Barosu Kent ve Çevre Konseyi Başkanı Arif Saraç ise, “Buradaki maksadımız baromuzun etkinlikleri çerçevesinde şehrimizi, çevremizi, dolayısıyla dünyayı güzelleştirmek gelecek nesillere daha iyi yaşanılabilir bir çevre bırakmak adına faaliyetlerde bulunuyoruz. Çocuklarımıza ağaç sevgimizi aşılamaya çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın