‘Avukatın otel parasını belediye ödedi ve sahte vekalet’ iddiasına mahkemeden tazminat cezası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi hakkında ortaya attığı iddiaların yalan ve iftira olduğu, sonuçlanan mahkeme kararlarıyla tek tek tescilleniyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ortaya attığıiddialarda adı geçen Av. Yakup Erikel’in, ‘kendisi hakkında gerçek dışıbeyanlarda bulunulduğu’ gerekçesiyle açtığı davada hem CHP tüzel kişiliği hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu 8’er bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi. Böylece hem Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun hem de Kayseri Milletvikili Kulkuloğlu’nun dillendirdiği “Avukat Yakup Erikel’in yolsuzlukların üstünü örtbas etmek için çaba gösterdiği, sahte vakelet kullandığı ve Kayseri’de kaldığı otelin parasını belediyenin ödediği” şeklindeki iddiaların yalan ve iftira olduğu bir kez daha üstelik de mahkeme kararıyla tescil edilmiş oldu.

Av. Yakup Erikel’in Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 2010/549 esas no.lu dosya ile açtığı davanın dava dilekçesinde de konuya ilişkin ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Mahkeme tarafından kabul edilerek tazminatla sonuçlandırılan dilekçede Av. Yakup Erikel, hem Kılıçdaroğlu’nun hem de Kulkuloğlu’nun kendisi hakkında söyledikleri “soruşturmaları kapatmak için Ankara’dan görevlendirildi, sahte vekalet kullandı, otel masraflarını belediye ödedi”şeklindeki iddiaları ve bu iddiaların hem basın yoluyla hem de CHP internet sitesinde yayınlanmasının doğurduğu mağduriyet anlatılıyor.

BELEDİYE’DE ÇÜRÜTMÜŞTÜ

Av. Yakup Erikel’in toplam 24 bin lira tazminat kazanmasına sebep olan yalan ve iftiralar, Büyükşehir Belediyesi tarafından da o dönemde belgeleriyle çürütülmüş ve gerek Kılıçdaroğlu’nun gerekse de Kulkuloğlu’nun içi boşiddialarla, akla hayale gelmeyecek yalan ve iftiralarla bir algı oluşturmaya çalıştıkları ispatlanmıştı.

Ek: Mahkeme kararı

Not: Dava dilekçesinin tam metni www.kayseri.bel.tr adresinde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın