Avrupalı Öğrenciler Melikgazi’de…

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Avrupa Birliği’nin Gençlik Değişim Projesi kapsamında bir grup AB üyesi ülkelerine mensup öğrencilerin Melikgazi Belediyesini ziyaret ederek belediye çalışmaları hakkında bilgi aldıklarını söyledi.

Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek lisesi Genç Tiyatrocular topluluğunca sunulan  ve kabul edilen ‘Dramaterapi projesi’ ile Gençlik Değişim Projesi gerçekleştirildiğini ve 5 ayrı ülkeden 35 öğrencinin Melikgazi Belediyesinde misafir edildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “AB projesi ile İtalya, Polonya, Litvanya, Bulgaristan ve Romanya’dan 35 öğrenci, yerel yönetimler, belediyenin görevleri ve çalışma alanları gibi konularda bilgilendirildi. Belediyemizce açılan yıl sonu el işi sergisini gezerek anadolu el sanatları hakkında bilgi aldılar. ”dedi

Melikgazi Belediyesi Meclis salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Karaaslan tarafından Melikgazi Belediyesi çalışmaları hakkında bilgilendirilen öğrencilere Erciyesspor’un atkı ve forması hediye edildi.Öğrencilerde ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri Başkan Yardımcısı Hayati Karaaslan’a verdiler.

Bulgaristan öğrenci grubu içerinde yer alan Türk Soydaş öğrenciler ilk kez Türkiye’ye geldikleri ve çok mutlu olduklarını söylediler. Öğrenci kafilesi Melikgazi ilçe sınırları içerisinde kültür turuna iştirak ederek Melikgazi İlçesini de yakından görme imkânı buldular.

Bir cevap yazın