ATATÜRK’ÜN KURDUĞU AA 93 YAŞINDA

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Altınkaya, Anadolu Ajansı’nın 93. kuruluş yıl dönümüne ilişkin, “AA sadece Osmanlı coğrafyasında değil dünyanın her köşesinde habercilik adına, devletimizin ve milletimizin menfaatleri adına güzel işler yaptığını taktir ile takip ediyorum” dedi.

Altınkaya, Anadolu Ajansı Kayseri Bölge Müdürlüğü’nü ziyaretinde, AA’nın Türkiye’nin ve dünyanın sayılı haber ajanslarından biri olduğunu söyledi.

“AA sadece Osmanlı coğrafyasında değil dünyanın her köşesinde habercilik adına devletimizin ve milletimizin menfaatleri adına güzel işler yaptığını taktir ile takip ediyorum” diyen Altınkaya, “Anadolu’daki bürolarda da genç arkadaşlarımı sahada görüyorum. Bu manada Anadolu Ajansı kuruluş ruhuna uygun olarak hem habercilik hem de milli menfaatlerimizi gözeten politikaların dünyaya açılan penceresi konumunda” ifadelerini kullandı.

Kayseri Bölge Müdürü İsmail İçer’den ajansın faaliyetleri hakkında bilgi alan Altınkaya, yakın gelecekte Anadolu Ajansı’nın dünyanın ilk 5 haber ajansı içerisinde yer alacağına olan inancının tam olduğunu söyledi

Bir cevap yazın