Asımlar “ASO” olmasın tiyatrosu yoğun ilgi gördü

Develi İlçesinde 12 Mart 1921 yılında kabul edilen Milli Marşımız İstiklal Marşının 92.yıldönümü ve Mehmet Akif’i anma etkinlikleri düzenlendi.

Develi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından hazırlanan etkinliklerde, Parkta oturan İstiklal Savaşı Gazi’sinin yanına dalga geçmek için gelen   gençlerden ismi Asım olan genç kendisini “ASO” diye tanıtması gaziyi derinden yaralar ve gençlere ibret ve hikmet dolu sarf ettiği sözler sonunda gençlerin kendilerini Asımın nesli olarak tanıttığı tiyatro izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Develi belediyesi Mustafa Aksu Kültür merkezinde düzenlenen etkinliklere; Kaymakam Enver Ünlü, Garnizon Komutanı Personel Yzb.Kamil Karameşe, Belediye Başkanı Recep Özkan, Sindelhöyük Belediye Başkanı Hamdullah Deringöl,İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri,vatandaşlar ve Siyasi Parti temsilcileri ile öğrenciler  iştirak etti.

Etkinliklerde ayrıca  İstiklal Marşının hazırlık aşamasını konu içeren tiyatro,M Akiften şiirler ve İstiklal  Marşının tamamı öğrenciler tarafından ezbere okundu.

Bir cevap yazın