Asansör Denetimleri Kocasinan’dan Başladı

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, asansörlerin denetimlerinin protokolle Türk Standartları Enstitüsü’ne verilmesinden sonra denetimlerin Kocasinan Belediyesi’nden başladığını söyledi.

Kocasinan Belediyesi sınırları içerisindeki asansörlerin denetim, bakım ve takip yetkisini TSE’ye verdiklerini hatırlan Başkan Bekir Yıldız, “İnsan canı hiçbir değerle, parayla ölçülemez. İnsanlar güvenerek bindiği asansörden emin olmalı. Asansörlerin bakımı, arızalanmaması için periyodik onarımı, yanlış kullananların dikkatinin çekilmesi ve halkın bilgilendirilmesi gibi birçok hususta çalışıyoruz. Asansörlerimiz sıhhatli, sağlam ve kaliteli olsun. Asansör, canımızı emanet ettiğimiz çok önemli bir parçadır” dedi.

TSE Kayseri Sistem Belgelendirme Müdürü Mahmut Ulaş da yaptığı açıklamada,” Araçlarımız tescil işlemlerinden sonra trafiğe çıktığı gibi, asansörlerimiz de aynen tescil sonrası kullanıma alınıyor. Bina sorumlusu periyodik muayenesine izin vermezse sorumluluğu üstlenmiş olur. O zaman idaremiz de yönetmelikle asansörü kullanım dışı bırakacaktır. Bundan sonra asansörlerimiz de kimlik numaralarıyla tanımlanacak. Eksikleri asansör üzerinde farklı renkteki etiketlerle belirtilecek. Bölgemizde asansör denetimleri başladı. Kocasinan Belediyesi’nin asansörleri de güvenle kullanılabilecek nitelikte” şeklinde bilgi verdi.

Bir yanıt yazın