ANSİAD’TAN BAŞKAN ÖZHASEKİ’YE ZİYARET

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı H. Ergin Civan ve beraberindeki işadamlarını kabul ederek Kayseri’yi anlattı.

Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen ziyarette Dernek Başkanı Ergin Civan ANSİAD hakkında Başkan Özhaseki’ye bilgiler vererek “Kayseri’nin dinamizmi, sanayideki gelişmişliği bizim burayı ziyaret etmemize vesile oldu” dedi.

Başkan Özhaseki ise Kayseri hakkında konuklarına bilgiler vererek Kayseri’nin sanayi ve ticaret geçmişine değindi. Kayseri’nin coğrafi konumunun elverişsizliğinden dolayı burada yaşayan insanların sanayi ve ticarete yöneldiklerini anlatan Başkan Özhaseki, “Kayseri’de şehircilik anlamında da bir sıkıntımız yok. Altyapı ve üstyapı konusunda da sorun yaşamıyoruz. Şimdi Kayseri’yi geleceğe taşıyacak kültür sanat projeleri üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi hakkında işadamlarına bilgiler veren Başkan Özhaseki, projenin oluşum safhasını anlattı ve “Proje bittiğinde karşımıza şöyle bir manzara çıkıyor. 35 kadar teleferik oluyor orada. Kayılacak pist uzunluğu 200 km’yi buluyor. 5 bin yatak kapasiteli tatil köyü projesi başladı, şimdi o devam ediyor. Böyle olunca saatte 35 bin kişinin kayacağı kayak mekanları çıkmış oluyor. Erciyes Kayseri turizmi için önemli bir yer olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Özhaseki, konuklarına Abdullah Gül Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’ye kazandırdığı spor tesisleri hakkında da bilgiler verdi.

Kayseri’nin yaratıcı özelliğine dikkat çeken Dernek Başkanı Ergin Civan, Başkan Özhaseki’yi tecrübelerini paylaşmak üzere ANSİAD tarafından her ay düzenli olarak yapılan toplantılara konuşmacı olarak davet etti.

Ziyarettin sonunda ANSİAD Başkanı Civan, Başkan Özhaseki’ye Antalya yöresine ait reçel armağan etti.

Bir yanıt yazın