AMRABAT’IN ‘KÖLE’ SUÇLAMASINA ÇİFTE SERT TEPKİ

Kayserispor’un Faslı yıldızı Nordin Ambamat’ın “Kayserispor bana köle mümmelesi yapıyor” açıklamalarına sarı-kırmızılı külüpten cevap gecikmedi.
Transfer çalışmaları için Almanya’da bulunan Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Faslı futbolcunun suçlamalarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, Ambamat’ı yalan söylemekle suçladı…
Hurma, Amrabat’ın “köle muamelesi görüyorum” suçlamasına, “Biz ona köle gibi değil bir insan gibi davranıyoruz. İnsanlarda yapılan kontratlarının arkasında olurlar. Kayserispor’la bu futbolcuyla 4.5 yıllık sözleşme imzalamıştır bu sözleşmenin akitin arkasındadır. Futbolcu da aynı şekilde bu akitin arkasında olmalıdır. Futbolcu kötü performans sergilediğinde kulüp olarak, ‘hadi git’ dediğinizde ‘Bir dakika durun benim kontratım var’ diyor. Ama iyi performans sergilediğinde ‘ben gidiyorum’ dediğinde ‘dur bir dakika kontratın var’ dediğimiz de, oyuncuya köle muamelesi yapmış oluyoruz. Bizi kendisine köle gibi davranmakla suçlayan Amrabat’tan beklentimiz, kendisini yeniden özür dilemek zorunda bırakmamasıdır” dedi.
Hurma, teknik direktör Şota ve kendisinin sezon sonu için söz verdiği iddiasına da cevap vererek, “Bu kulüp ne benim ne de hocanın malı. Biz futbolcuya böyle bir sözü vermemiz mümkün mü ?. Bu tamaman yalan. Devre arasında benzer olay oldu, sonunda geldi bizden özür üstüne özür diledi. Yönetimden, camiadan, hocadan ve affedilerek yeniden oynadı. Kayserispor’a tekrar geri dönmek için özür dileyen adamın tekrar bu duruma düşmesi araştırılmalıdır. Kaldı ki kendisi bize teklif filan geldiğini söylüyor, peçeteye yazılıp gelen bir teklif bile olmadı. Kaldı ki olsa dahi bunu değerlerdirmeyeceğimizi söylemiştik” açıklamasını yaptı.
Hurma, Kayserispor’un hiçbir zaman günlük planlar yapmadığını belirterek, “Bizler futbolcularla bu sözleşmeleri imzalarken kulübümüzün 3 yıllık 5 yıllık planları dahilinde imzalıyoruz. Her şeyin bu kadar planlı olduğu bir yerde birilerinin keyfi için planlarımızı bozamayız. Kimse keyfi ve çıkarları uğruna böyle bir kulübü camiaya kullanamaz, kullandırtmayız da” açıklamasını yaptı

Kayserispor Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, Amrabat konusunda çıkan haberlerle ilgili olarak, “Futbol belli kurallar çerçevesinde oynanır ve yürütülür. Biz sözleşmelerimizin gereğini yerine getiriyoruz. Amrabat’ı satmayacağız” dedi.
Sezonun bitiminden buyana Amrabat hakkında haberlerin çıktığını hatırlatan Ortaköylüoğlu, daha önce de Amrabat’ın satılmayacağı konusundaki görüşlerini dile getirdiklerini bildirdi. Futbolun belli kurallar çerçevesinde oynandığının ve yürütüldüğünün altını çizen Ortaköylüoğlu, “Amrabat ile anlaşmamız var. Onu kadroda tutmak istiyoruz Biz sözleşmenin bütün gereklerini yerine getiriyoruz” diye konuştu.
Amrabat’ı gelecek sezon başarılı bir grafik çizmesini beklediklerini bildiren Ortaköylüoğlu, “Amrabat’ı satmak gibi bir düşüncemiz yok. Bu tür haberler sezon başlayana kadar gündeme gelecektir. Amrabat konusunda bizim duruşumuz belli. Amrabat’ı satmayacağız” ifadesinde bulundu.

Bir yanıt yazın