AMRABAT SORUNU BÜYÜYOR

Kayserispor’da Amrabat krizi yaşanıyor! Kayserispor’dan ayrılmak istediğini açıklayan ve sarı-kırmızılı takımın genel menajeri Süleyman Hurma’yı hedef alan açıklamalar yapan Nordin Amrabat bir kez daha Türkiye’nin gündemine oturdu.
Amrabat’ın “Bana köle gibi davranıyorlar” açıklamalarına Sporx.com aracılığıyla yanıt veren Süleyman Hurma ise Faslı oyuncuyu yalan söylemekle suçlarak “Amrabat yine özür dilemek zorunda kalacak” ifadelerini kullandı.
Hayalinin Galatasaray’da forma giymek olduğunu açıklayan Amrabat için Kayserispor’un belirlediği bonservis bedeli de gün yüzüne çıktı! Faslı oyuncu ile 2015 yılına kadar sözleşmesi olan Kayserispor, oyuncunun bonservis bedelini 8 milyon euro olarak belirledi.
Kayserispor’un belirlediği bonservis bedeli hakkında da eleştirilerde bulunan Faslı oyuncu, “İnsanlar 8 milyon euroya Barcelona’dan oyuncu alıyor” ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.
Daha önce Nordin Amrabat’ın transferi için Kayserispor’un kapısını çalan ancak her iki teklifte de ‘ret’ cevabı alan Galatasaray Yönetimi, Faslı oyuncunun transferi için topu bu kez tam anlamıyla Kayserispor cephesine attı. Kayserispor’un Nordin Amrabat’ı satış listesine koyması halinde sarı-kırmızılı yönetim ile pazarlık masasına oturacak olan Galatasaray Yönetimi, aksi bir durumda sarı-kırmızılı kulübe Amrabat için herhangi bir teklif götürmeyecek.
Öte yandan Kayserispor Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu’da yaptığı açıklamada Nordin Amrabat’ın FIFA tehtidinde bulunmasının bir anlamını olmadığını ve Kayserispor olarak Faslı oyuncu ile yaptıkları sözleşmenin her maddesini yerine getirdiklerini söyledi.

Bir yanıt yazın