ALPARSLAN TÜRKEŞ MEZARI BAŞINDA ANILDI

Alparslan Türkeş, vefatının 16. yıldönümünde mezarı başında binlerce ülkücü ve seveni tarafından anıldı. Anma Programına Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı 20 otobüs ile bini aşkın kişiyle katıldı. Gece geç saatlerde Ülkücü yemini ederek yola çıkarken ayrıca Anma Programında Türkeş’in ata ocağı olan Pınarbaşı İlçesi’ne bağlı Köşkerli Köyü’nden alınan toprak Anıt Mezara serpildi.

Eski MHP Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş, ölümünün 16. yılında kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Anma törenine Kayseri İl Teşkilatından bini aşkın kişi katıldı. Gece 20 otobüs ile Ülkü Ocakları önüne toplanan partililer hep bir ağızdan Ülkücü yemini ve dua ederek Kayseri’den Ankara’ya yola çıktılar.

Ankara’da düzenlenen anma törenine; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda partili ve vatandaşın yanı sıra Kayseri’den Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Mete Eke, Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok, Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş,İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Koçyiğit Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetimi, Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş ile Kayseri İl Teşkilatına Mensup binden fazla partili katıldı.

MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş için yapılan anma töreni Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Törene katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkeş’in mezarına kırmızı beyaz karanfiller bıraktı, kabirdeki çiçeklere su verdi ve dua etti.

Genel Başkan Bahçeli Daha sonra Kayseri İl Başkanı Mete Eke ve Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş tarafından Türkeş’in doğum yeri olan Pınarbaşı, Köşkerli köyünden getirilen toprağı anıt mezara serpti.

Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli anma törenine katılanlara seslenerek Başbuğ Alparslan Türkeş’in yolunda ilerlemeye devam edeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın