Akaryakıt Tankerine Yapılan Özel Bölümde Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Polis, terör örgütünün en büyük gelir kapısı olan sigara kaçakçılığına büyük darbe vurdu. Bir akaryakıt tankerine yapılan özel bölümde 48 bin 500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada, M.E.N.ve Ş.Z. isimli şahısların 72 plakalı akaryakıt tankeri ile gümrük kaçağı sigara taşındığını belirledi. Kayseri girişinde yapılan yol kontrolü sırasında belirtilen tanker noktada durduruldu.

Tankerin üzerinde yapılan kontrolde, şüphe çekmemek ve kolluk kuvvetlerinin kontrolünü güçleştirmek amacıyla zift döküldüğü, tankerin üç kapaklı bölmeden oluştuğu, tankerin bölmelerinin kontrolünün zorlaştırmak amacıyla üst kapak bölmelerinin küçük olduğu belirlendi. Polis, tankerde bölmelerin arasında zula tabir edilen gizli bir bölmenin olduğu şüphesiyle hareket ederek teknik ekip tarafından inceleme yapıldı. İlk aramada zula tabir edilen bölmeye ait her hangi bir kapak bulunamadı.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tankerin şüphe uyandıran bölmesinin dış kısmından delinmek suretiyle küçük bir bölüm açıldı. Bu bölümde içerisinde kartonlar halinde sigaralar olduğu belirlendi. Devamında tankerin bu bölümlerinin kesilmek suretiyle açıldığında gizli bölmenin yaklaşık 10 santimetre iç kısmına dışarıdan sert bir cisimle vurulduğunda boş hissi vermemesi için kafes şeklinde ızgara yapıldığı, bu şekilde tankerde iki bölümün olduğu da tespit edildi.

Tankere sigaralar yerleştirildikten sonra zift dökülmek suretiyle fark edilmemesini sağladıkları ortaya çıktı. Tanker içerisinde odalardan oluşan bölümde koliler halinde 48 bin 500 paket sigara uzun çalışma sonrasında tek tek çıkartıldı. Sigaralara el konuldu. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, sigarının PKK terör örgütüne ait olduğu tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın