AGÜV Bilim Kurulu toplandı

Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı (AGÜV) Bilim Kurulu toplantısında, üniversitenin yol haritasının belirlenmesi üzerine yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Kayseri Novotel’de gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı, AGÜV Başkan Vekili Candan Karlıtekin ve AGÜV eşbaşkanı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak başkanlığında yapıldı.

Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı tarafından, AGÜ rektörlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen toplantıda,  üniversite yönetimi tarafından hazırlanan “Eğitim ve Araştırma Strateji” raporu değerlendirildi, rapor hakkında Bilim Kurulu üyeleri ve üniversite yönetimi fikir alış verişinde bulunuldu.

Üniversitenin gelecekteki akademik kadrosu, açılması planlanan fakülteler, bölümler ve programların, üniversitenin yol haritasının belirlenmesinde uygulanacak stratejilerin ele alındığı toplantıda, AGÜ’nün, ülkenin ve dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek teknoloji üretebilen, sadece bilimsel gelişmeleri takip eden değil, aynı zamanda bu gelişmelere önderlik de edebilecek bir yapı ve kapasiteye sahip olması için gerekli çalışmaların üzerinde duruldu.

Üniversiteye kabul edilecek öğrenci ve akademisyenlerde aranacak niteliklerin de ele alındığı toplantıda, AGÜ’yü başarılı öğrencilerin neden tercih edeceği sorusuna cevap arandı.

Toplantıya, AGÜV Bilim Kurulu Başkan Vekili Candan Karlıtekin, TÜBİTAK Başkanı Prof.   Dr.Yücel Altunbaşak, AGÜ Rektörü ve AGÜV Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Musa Hakan Asyalı, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker, TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Sağlam, Prof. Dr. Savaş Alpay, Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ademoğlu, Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. İhsan Sabuncuoglu, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü  Prof. Dr. Faruk Yiğit katıldı.

Toplantıda Abdullah Gül Üniversitesi’nden ise Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Serindağ, Prof. Dr. İrfan Alan, Genel Sekreter Melih Rüştü Çalıkoğlu ile dekanlar da hazır bulundu. Toplantı iki gün sürdü.

Bir yanıt yazın