AGÜ’den seminer serileri

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörlüğü tarafından “AGÜ Seminar Series” (AGÜ Seminer Serisi) düzenlendi. Seminerler İngilizce dilinde veriliyor.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen “AGÜ Seminar Series”(AGÜ Seminer Serisi) başladı.

AGÜ Seminer salonunda gerçekleştirilen seminerler, alanında uzman akademisyenler tarafından veriliyor. Uluslararası bir üniversite olma vizyonu ile yola çıkan AGÜ’deki İngilizce dilinde düzenlenen seminerlere, üniversitenin kendi akademisyenlerinin yanı sıra diğer üniversitelerden akademisyenler de konuşmacı veya dinleyici olarak katılabiliyor.

AGÜ Seminer serileri, ABD Ohio State Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Nazım Tomaç’ın,  havanın kuvvete etkisini inceleyen, günümüzde genel olarak uçak ve otomobil sektöründe önem kazanmış ve gelişme göstermiş bir bilim dalı olan “Aerodinamik” konulu, seminerle başladı.

AGÜ Seminer serileri daha sonra Kanada Lethbridge Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Kubilay Gök’ün,  “Geri Beslenmeden Kaçınma Davranışı” konulu semineri ile devam etti.

AGÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Bülent Yılmaz da, seminer dizileri kapsamında,  “Kalpteki ritim bozukluklarının kaynaklarının, kataterler yardımıyla bulunmasında sinyal işleme ve simulasyon tabanlı yaklaşımlar” konulu bir seminer verdi.

Haftada bir gün olmak üzere seminerler yıl boyunca devam edecek.

Bir cevap yazın