“SEYYAH BİZİM İLLER” PROJESİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü   faaliyetlerinden olan “Seyyah-Bizim İller” projesinde ilk geziler Konya, Nevşehir, Gaziantep ve Ankara illerine düzenlendi.
Projede kendi imkanlarıyla gezilere ve gençlik faaliyetlerine katılamayan gençlere öncelik tanınırken gösterilen yoğun ilgi dikkatlerden kaçmıyor. İl Müdürü Murat Eskici  16 hafta sürecek  proje ile ilgili  “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 1 günlük hareketlilik projesi olan ve 14-18 ile 19-26 yaş grubundaki gençlerin tarihi ve kültürel özellikleri içinde barındıran bir şehre yada ilçeye seyahat etmelerinin amaçlandığı Seyyah Bizim İller Projesi ‘ni İlimizde de faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Amacımız gençlerimizin sosyal gelişiminin yanı sıra, tarihi ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunabilmektir. Şu ana kadar da yaklaşık 2200 gencimizi hareket ettirdik. Gençlerimiz gezilerimize çok yoğun bir ilgi gösteriyor buda bizi oldukça memnun ediyor, bizde ekibimizle gece gündüz demeden gençlerimizin taleplerine karşılık vermeye çalışıyoruz. Gezi ve faaliyetlerde gençlerden hiçbir şekilde ücret talep etmiyoruz ve gezilerimize tüm gençlerimizi bekliyoruz” dedi.

“Seyyah-Bizim İller” adlı hareketlilik projesine katılmak isteyen gençlerin Seyyid Burhaneddin Gençlik Merkezine bizzat giderek ya da 332 11 95 nolu numaradan bilgi alabilecekleri açıklandı.

 

Bir cevap yazın