Necmettin Erbakan Anısına Fotoğraf Sergisi Açıldı

Kayseri’de 54’üncü hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan‘ın ölümünün 3’üncü yıldönümü nedeniyle fotoğraf sergisi açıldı.
Atatürk Evi altında bulunan Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şubesi tarafından açılan fotoğraf sergisine Saadet Partisi (SP) belediye başkan adayları, Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şubesi üyeleri ve davetliler katıldı. Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Av. Vacit Kip, Necmettin Erbakan‘ın ölümünün 3’üncü yılı nedeniyle 24 Şubat-2 Mart tarihleri arası Erbakan Hzaftası olarak ilan edildiğini belirtti. Kip, “Bu mazlum millet, Erbakan ile birlikte ayağa kalkmış, ağır sanayi hamlesiyle fabrika yapan fabrikalar ülkemizin önünü açmıştır. Kendisini anmak için bazı etkinlikler yapıyoruz. Bu kapsamda aynı fotoğraf sergisini meydanda açacağız.” dedi.
36 fotoğrafın bulunduğu sergi, 26 Şubat Çarşamba gününe kadar açık kalacak. Erbakan ile ilgili fotoğraf sergisinde kendisinin Kayseri ziyaretinde de çekilmiş olan fotoğrafları yer aldı. Erbakan Haftası etkinlikleri kapsamında 27 Şubat Perşembe günü ise Saadet Partisi’nin kurucusu Recai Kutan‘ın katılacağı ‘Erbakan’ı Anlamak’ adlı konferans düzenlenecek.

Bir cevap yazın