Motosiklet Kazasında Hayatını Kaybeden Öğretim Görevlisine Veda

zKayseri‘de beton mikseriyle çarpışan motosikletin sürücüsü ERÜ’de görevli Yrd. Doç. Dr. Afşin Öner için, ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tören düzenlendi.

ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi önünde düzenlenen cenaze törenine ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ile diğer fakültelerin dekan ve öğretim görevlileri ile yakınları katıldı. Türk bayrağına sarılı tabutun fakülte önüne gelmesiyle beraber kazada hayatını kaybeden Yrd. Doç. Dr. Afşin Öner’in annesi Elçin Öner sinir krizi geçirdi. Anne Elçin Öner’i, ölen Afşin Öner’in eşi Prof. Dr. Oya Leventoğlu Öner ve kızları sakinleştirmeye çalıştı. Kur’an-ı Kerim okunurken ERÜ Rektörü Keleştemur da yere çömelip gözyaşı döktü.

Törende konuşan ERÜ Rektörü Fahrettin Keleştemur, aileye ve sevdiklerine başsağlığı dileyerek, “Afşin bu dünyayı terk edip Allah’ına kavuştu. Dua edip onu hatıralarıyla anmaktan başka elimizden bir şey gelmez. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Afşin’in çok iyi bir insan ve çok temiz bir öğretmen olduğunu ifade eden eniştesi Prof. Dr. Metin Karaörs de, “Afşin bizim çocuğumuzdu. Bu dünyayı kendine layık görmezdi. Ömrü bu kadarmış. Günahları da yok ama Allah günahlarını affetsin. 6 sene evvel buradan ayrıldım ancak onu buraya kazandırdığım için mutluyum. Erciyes Üniversitesi de onun sayesinde yüceldi, çok iyi iyi öğrenciler yetiştirdi. Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Öner’in tabutu, yakınları ve sevenlerinin gözyaşları arasında taşınarak cenaze aracına bindirildi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın