KUYAP Farkındalığın Arttırılması Toplantısı Yapıldı

KUYAP proje (1) [640x480] KUYAP proje (2) [640x480] KUYAP proje (3) [640x480]Avrupa Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) finansmanı ile “Çalışanların ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesinin (KUYAP) tanıtıldığı, Farkındalık Arttırma Toplantısı’nın altıncısı Kayseri Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kayseri Ommer Otel’de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çetinbulut, Kayseri Sanayi Odası Olarak Türkiye’nin Avrupa Birliği katılım sürecine tam destek verdiklerini belirterek, “Bu kapsamda odamız tarafından birçok Avrupa Birliği Projesi yürütmekte olup ayrıca destek ve katkı sağlayacağımıza inandığımız birçok projede ise proje ortağı ve iştirakçi olarak görev almaktayız” dedi

TOBB tarafından yürütülen, KOBİ Çalışan Ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesinden (KUYAP) odamız üyesi firmaların ve ilimizin etkin şekilde faydalanması temennisinde bulunan Çetinbulut, “Bilindiği üzere günümüz dünyasında küreselleşme ile birlikte, ülkeler arasındaki ticari sınırlar kalkarak, rekabetin daha çok ön plana çıktığı bir ortam hakim olmuştur. Bugün ülkemizin, dünyanın sayılı ekonomileri arasında yer almasının en önemli faktörü, özel sektörümüzün yaptığı yatırımlar, ürettiği ürünler ve ihracatla uluslar arası piyasalarda sergilediği başarılardır” diye konuştu.

Çetinbulut, ekonomik gücümüzün artarak devam edebilmesi için rekabet üstünlüğü sağlayan mekanizmaların çeşitlendirilmesi ve güçlendirilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Daha sonra kürsüye gelen TOBB Proje Koordinatörü Esin Özdemir KUYAP hakkında katılımcılara bilgi verirken, KUYAP Projesi Ekip Lideri Vekili Carlo Penco ise, “İşletmelerde Uyum Yeteneğinin Anlamı” konulu sunum yaptı.

Son olarak Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Asuman Akdoğan’ın sunumundan sonra kürsüye Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Başyazıcıoğlu, “Uygulamada Uyum Yeteneğinin Arttırılmasının Önemi” konulu bir konuşma yaptı.

Bir cevap yazın