KUDER’DE KAZAKİSTAN TANITIM GÜNÜ‏

Kayseri’de eğitim-öğretim hayatını sürdüren liseli ve üniversiteli Kazak öğrenciler Kayseri Uluslar Arası Öğrenci Derneği’nde bir araya gelerek” Kazakistan Tanıtım Programı” düzenledi. Kayseri halkının da yoğun ilgisini çeken programda Kazak kültürüne ait  Çakçak, Meşhur Samsa, Baursak,  Kazak mantısı ve  Rus salatası  yapıldı.

KUDER Eğitim Sorumlusu Müslüm Yalçın ” Daha önce Afganistan, Somali, Filistin,  Azerbaycan, Moğolistan, Endonezya, Fas, Yemen gibi ülkeler  başta olmak üzere birçok ülkeden misafir  öğrenci kardeşimizle bu tür kültürel tanıtım faaliyetleri düzenledik. Bu etkinliklerle misafir öğrencilerimizin memleket hasretlerini gidermelerine az da olsa katkı sunmayı, farklı kültürlerin kaynaşmasına vesile olmayı, birlik beraberliğimizi pekiştirmeyi  ve tüm insanlığa biz bir milletiz mesajını bu öğrenci kardeşlerimiz aracılığıyla ulaştırmayı amaçladık. İnşallah çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.” dedi.

KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut;” Kayseri Uluslar Arası Öğrenci Derneği olarak misafir öğrencilerimize yönelik birçok alanda faaliyet yürütmekteyiz. Şu an 37 farklı alanda seminer programları düzenleyerek devam ettirdiğimiz eğitim faaliyetlerimiz başta olmak üzere, burs, barınma, gıda, rehberlik gibi alanlarda da öğrencilerimize katkı sunmaya gayret etmekteyiz.” diye konuştu. Ülke tanıtım faaliyetlerinin de en az değer çalışmalar kadar önemli olduğunu ifade eden Bulut, bu faaliyetlerin öğrencilerin hem birbirleriyle hem de Kayseri halkı ile tanışıp kaynaşmalarına  vesile olduğunu, diğer ülkelere ait tanıtım çalışmalarının da tüm hızıyla devam edeceğini, amaçlarının KUDER bünyesinde bulunan tüm ülkelerle Kayseri halkını buluşturmak olduğunu söyledi. Özellikle 3-4-5 Mayıs 2014’te Kayseri Meydan Parkı’nda gerçekleştirmeyi planladıkları 7.Uluslar Arası Öğrenci Buluşması’nın çok önemli olduğunu söyleyen Mücahit Bulut; “Yaşadığımız şu günlerde insanlığın her şeyden çok sevgi, barış ve hoşgörüye ihtiyacı var. Yaklaşık 73 ülkeden öğrenci ile yürüttüğümüz faaliyetler inşallah insanlığın huzura kavuşacağı günlerin müjdeleyicisi olacak.” dedi.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın