Kocasinan Personelinde Milyonluk Sevinç

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, ilk kez yapılan memur toplu sözleşmesi sonrasında doğan maaş farkları, gecikme farkı ve maaş karşılığında personele 936 bin lira maaş, ücret ve fark ödediklerini söyledi.

Çalışanlarının imkânlarını daha da iyileştirmek, alnının teri kurumadan hakkını ödemekten yana olduğunu vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, hizmetin kalitesini ve çalışanların motivasyonunu artırmak için personelin alacağını gününde, hatta daha önce kuruşuna zarar getirmeden ödediklerini kaydetti.

Başkan Bekir Yıldız, Anayasa gereği memurlarının maaş zamlarının ilk kez sendikalarla yapılan toplu sözleşmeyle belirlendiğini hatırlatarak “Sözleşmeli ve memur personelin Ocak 2012’den beri hak ettiği 5,5 aylık maaş farklarını hemen hesaplarına yatırdık. Ertesi gün de 187 işçimizin maaşını, 47 sözleşmeli ve 152 memur personelimizin de zamlı yeni maaşlarını hesaplarına yatırdık. Kocasinan Belediyesi’nde çalışan toplam 387 personelimize maaş, farkı, gecikme parası ve maaşına karşılık 936 bin yaklaşık 1 milyon lirayı banka hesaplarına yatırdık. Yaz başlangıcında personelimize moral oldu. Bu ödeme tabiiki esnafımıza da, piyasaya da olumlu yansıyacak. Arkadaşlarım güle güle harcasın” temennisinde bulundu.

Kocasinan Belediye personeli de maaş farkları, gecikme cezası ve zamlı yeni maaşlarının gününden önce hesaplarına yatmasından dolayı çok memnun olduklarını belirterek Başkan Bekir Yıldız’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın