KILIÇASLAN, GELECEĞİN BİLİM ADAMLARINI YETİŞTİRİYOR

PROJE 4 [640x480] PROJE 1 [640x480] PROJE 2 [640x480] PROJE 3 [640x480]Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri’nde eğitim gören öğrenciler, hazırladıkları bilimsel projeleri arkadaşlarının ve jüri üyelerinin değerlendirmesine sundu. Kılıçaslan’ın geleceğin bilim insanlarını yetiştirdiğini belirten okul müdürü Salih Öngül, “Okulumuzun 700 öğrencisinden 80’i bilimsel projelerle ilgilenirken; geriye kalanların büyük çoğunluğu da olimpiyat çalışmalarının yanı sıra  sportif ve kültürel faaliyetler içerisinde yer alıyor.” dedi.

Kılıçaslan Liseleri bünyesinde gerçekleştirilen ‘Okul içi Bilimsel Proje Yarışması’nın 5’incisi yapıldı. TÜBİTAK başta olmak üzere bilimsel proje yarışmalarında okulu temsil edecek projelerin belirlenmesi amacıyla organize edilen yarışma, okul fuaye alanında gerçekleşti. Değişik branşlarda ve konularda proje hazırlayan 80 öğrenci, jüri üyeleri Salih Öngül, Ali Yüksel, Hüseyin Say, Yılmaz Gürsakal, Hüseyin İnce, Hamdi Gülen  ve Cemaleddin Çakırlı’dan en iyi puanı alabilmek için ter döktü.  Bilgisayar, matematik, sosyoloji, psikoloji, fizik, tarih, coğrafya ve biyoloji branşlarında toplam 41 proje hazırlayan öğrencilerin dereceleri önümüzdeki günlerde organizasyon tertip komitesi tarafından açıklanacak ve kendilerine para ödülü ve değişik hediyeler verilecek.

Okulda 700 öğrencinin eğitim aldığını ifade eden Özel Kılıçaslan Liseleri Müdürü Salih Öngül, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına 30, proje olimpiyatlarına da 80 öğrencinin hazırlandığını söyledi. Bu sayının oldukça yüksek olduğunu belirten Öngül, “Öğrencilerimizin yaklaşık yüzde 15’i bilimle ilgili alanda okulumuzu en iyi şekilde temsil edebilmek için çaba harcıyor. Lise son sınıflar dahil edilmediği takdirde bu oran daha da yükseliyor. Basketbol, yüzme, okçuluk, kort tenisi ve kayak takımlarımızı da bu listeye dahil edersek, Kılıçaslan’ın hem geleceğin bilim insanlarını hem de kültürel ve sportif alanlarda şampiyonları yetiştirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.” diye konuştu.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın