Kayseri’de Ticaret Zirvesi Yapıldı

Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD) Kayserili iş adamları ile Filipinler ve Bulgaristan iş adamlarını bir araya getirdi.

Özel bir otelde düzenlenen Kayseri Ticaret Zirvesi İkili İş Görüşmeleri’ne GESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ezinç, dernek üyeleri, Filipin ve Bulgar iş adamları katıldı. Pasifik’te yer alan Filipinler’in yatırım açısından uygun olduğu belirtilen zirvede, Kayserili iş adamları Filipinler ve Bulgaristan’dan gelen iş adamları ile anlaşmalar gerçekleştirdi.

Zirvede bir konuşma yapan GESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ezinç, “GESİAD’ı hepiniz tanıyorsunuz. Hizmetlerimiz giderek gelişiyor. Üye sayımız genişliyor. Bundan sonra da hızlanarak devam edecek. Bu ülke çalışmaları karşılıklıdır. Filipinler’den Bulgaristan’dan heyet geldi. Bizler de oralara seyahatler düzenleyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin yurt dışı ihracatında öneminin giderek arttığını belirten Filipinler Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Karabulut, ” Bizim ortaklık yapacağımız ülkeler arasında Pasifik ülkeleri olmalı. Biz güçlü bir ülkeyiz. Biz dünya ülkeleri arasında üretim bakımından 16. sıradayız. Çok kaliteli ürünlerimiz var. Ancak, global bir pazarlamacı değiliz. Global market ve mağazalarımız henüz yok, ama olma yönünde.” şeklinde konuştu.

Filipinler Odalar Birliği (BCDA) Başkanı Arnel Paciano Casanova ise, hazırladığı slayt eşliğinde Filipinler hakkında bilgi verdi ve Kayserili iş adamları yatırım yapmak üzere Filipinlere davet etti.

Zirvede üç ülke arasında ticaret anlaşması imzalandı. Öte yandan, GESİAD tarafından TRT İç Anadolu Bölgesi Haberleri Editörü Nuri Coşar’a, yılın en iyi haber programı ödülü verildi.

Zirve, iş adamlarının ikili görüşmeleri ile devam etti.

Bir yanıt yazın