Kayseri Spor Adamları Derneği Başkanı Halil Severcan “Türk sporuna hizmet edenleri unutturmayacağız”

1 [640x480] 5 [640x480]Türk sporuna hizmet edenleri unutturmamak  amacıyla kurulan Kayseri Spor Adamları Derneği Başkanı Halil Severcan ‘Kayseri’yi sporda  örnek ve model yapmak için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

Halil Severcan,  Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında; Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyeleri; Ahmet Özdemir, Fehmi Kuş,  Mustafa  Dördüncü, İshak Kattaş, Davut Güleç, İbrahim Yılmaz, Sabri Büyükbahçeci, Mehmet Sönmez  ve Ahmet Özel’i tanıttıktan sonra, 2013 yılı başında kurulan derneğin amacı,. Vizyonu, misyonu, hedefleri konusunda bilgiler verdi.

Spor camiasını yakından ilgilendiren bu kuruluşta Kayseri  ve Türk spor dünyasında iz bırakan spor adamlarının  bu çatı altında toplanması için büyük mücadele verdiklerini belirten Kayseri Spor Adamları Derneği  Başkanı Halil Severcan, Erciyes’te 700 spor adamının katılımı ile gerçekleştirilen  ilk tanışma  yemeğini bunun en güzel örneği olarak gösterdi. Severcan, hem derneği daha iyi tanıtmak hem de spora emeği geçenlerin hasret gidermeleri için bu tür etkinliklere ağırlık vereceklerini belirterek şunları söyledi.

“Derneğimizin amacı; spora madden ve manen  emek ve gönül vermiş, spor yapmış ve yaptırmış gerek Kayseri, gerekse Türk sporuna hizmet etmiş olan spor adamlarını bir araya getirmek. Spor adamları arasında kaynaşmayı, yardımlaşmayı sağlamak. Hatıraları anmak. Bir şekilde unutulmuş olanları bulup onlarla ilgilenmek. Gerekirse maddi ve  manevi destek vermek. Üstün başarılar elde edenlerin başarılarını ödüllendirmek. Ebediyete intikal edenleri çeşitli vesilelerle anmak. Hayat hikayelerini ve anılarını kitap haline getirmek suretiyle  gelecek nesillere aktarmak. Yani spora emeği geçenleri unutturmamak.  Kayseri’deki  ve Türkiye’deki sporun yeniden  atağa geçirilip, tüm Dünyaya örnek ve model olmasını sağlamak. Bunun için  büyük sorumluluk aldık ve bunu başarmak için mücadele ediyoruz. Bu konuda eleştiriye, öneriye açık olduğumuzu  belirtmek isterim. “

Kayseri Spor Adamları Derneği başkanı Halil Severcan, ilk yapılan yönetim kurulu toplantısında;

Spor adamları İstişare Kurulu kurulması kararlaştırıldığını, bunun içinde çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.0 [640x480]

Bir yanıt yazın