HAKAN PLASTİK, “2011 YILI EN FAZLA YATIRIM YAPAN FİRMA” ÖDÜLÜNÜ ALDI.

Şanlıurfa’nın ticari hacmini geliştirmeyi amaçlayan ve bölgeye dönük yatırımların artması yönünde çalışmalar yürüten ŞUTSO (Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası) ve Şanlıurfa Ticaret Borsası’ nın ortaklaşa düzenlediği törende, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ nin iştiraki ile  “2011 Yılı En Fazla Yatırım Yapan Firma”  ödülü Hakan Plastik’ e verildi. Ödül, TOBB Başkanı Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından Hakan Plastik Boru ve Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Genel Müdür Yardımcısı Sn. Nusret Atik’ e takdim edildi.
Hakan Plastik Genel Müdürü Sn. Ali Karadeniz, ödül ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Hakan Plastik’ in planlı büyüme hedeflerini hız kesmeden gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi; “Biz Türkiye için üretiyor ve yine Türkiye için çalışıyoruz. Sektörümüze de farklı ve yenilikçi açılardan bakıyoruz.  Şanlıurfa’ ya yaptığımız yatırımın ve bölgenin sanayi kalkınmasına sağladığı katkının ödüllendirilmiş olması mutluluk verici bir husustur. Bu sorumlulukla hareket edip, yolumuza emin adımlar atarak devam edeceğiz. ŞUTSO (Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası) ve Şanlıurfa Ticaret Borsası yetkililerine, verilen ödülle ilgili ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. ” dedi.
“Şanlıurfa’ ya yatırımı gönül rahatlığıyla yaptık.”
Şanlıurfa’ nın fabrika yatırımı için tercih edilmesinin birçok nedeni olduğunu kaydeden Ali Karadeniz  sözlerine şu şekilde devam etti: ” Şanlıurfa, Ortadoğu ülkelerine yakınlığı ile dış pazar potansiyeli olan bir ilimiz. Ayrıca su, toprak, güneş, tarih ve medeniyetin bir arada buluştuğu avantajlı bir konuma sahip. Tüm bunları düşünerek kurumumuzun büyüme stratejilerine paralel bir yatırım için en uygun yerin Şanlıurfa olduğunu gördük ve 1 yıl gibi kısa bir sürede yaklaşık 70 milyon dolara mal olan yatırımı gönül rahatlığıyla yaptık.” ifadelerini kullandı.
Ödül sonrası teşekkürlerini ileten Nusret Atik  bu ödülü almanın tüm Hakan Plastik ailesini çok heyecanlandırdığını belirterek, “Hakan Plastik, Şanlıurfa’da 2011 yılında yapımına başladığı ve 2012′ in son çeyreğinde açılışını gerçekleştireceği son teknoloji ile donatılmış, 25.000 mt2′ si kapalı alan olmak üzere toplam 106.000 mt2′ lik üretim tesisleri ile Türk ekonomisine daha fazla katma değer sağlayıp, istihdam yaratmak için çalışmaya ve büyümeye devam edecektir.” dedi.

Bir yanıt yazın