Gümrük Bakanı Yazıcı Erciyes’te kar özlemini giderdi, kayakçılarla sohbet etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kayseri’ye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Erciyes’e çıkarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’den Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi hakkında bilgiler aldı. Kayakseverlerle de sohbet eden ve Türkiye’nin en iyi karının Erciyes’te olduğunu söyleyen Bakan Yazıcı, kar üzerine oturarak ilginç bir görüntü oluşturdu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı öğle yemeğini Erciyes’te yedi. Bakan Yazıcı’ya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra Vali Orhan Düzgün, Ak Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Ak Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ve bazı yetkililer de eşlik etti. Yemeğin ardından Başkan Özhaseki, Bakan Yazıcı’ya dev Erciyes maketi üzerinde Erciyes Master Planı ve bu plan çerçevesinde yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı daha sonra, gondola binerek Erciyes’i yüksekten seyretme imkanı buldu.

Kayak ve snowboard yapmak için Türkiye’nin çeşitli illerinden Erciyes’e gelenlerle sohbet de eden Bakan Yazıcı bir süre kayak yapanları izledi. Bu sırada bazı vatandaşlar Erciyes’e yapılan yatırımlarla ilgili beğenilerini dile getirdi. Kayak yapan bazı vatandaşlar da Türkiye’nin hiçbir yerinde Erciyes’teki gibi bir kar olmadığını belirterek, Türkiye’nin en iyi karının Erciyes’te bulunduğunu söylediler. Bu yıl sıcak geçen kış nedeniyle kar görmediklerini belirten Bakan Hayati Yazıcı da karda oturarak özlemini giderdi. Bakan Yazıcı’ya beraberindekiler de eşlik edince ilginç bir görüntü oluştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Erciyes’teki incelemelerinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yi makamında ziyaret etti. Ziyarete, Vali Orhan Düzgün, Ak parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Ak Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ve Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız da katıldı. Kayseri hakkında Bakan Yazıcı’ya bilgi veren Başkan Özhaseki, Kayseri’de alt ve üst yapı probleminin kalmadığını ve büyük projelere imza attıklarını söyledi. Belediyecilik anlamında Kayseri’nin sorununun olmadığını ifade eden Özhaseki, “Borçlanmadan güzel işler yapıyoruz” dedi.

“BELEDİYEMİZ KAYSERİ’Yİ MARKA ŞEHİR YAPTI”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerle kenti değiştirdiğini ve dönüştürdüğünü dile getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da Kayseri’nin belediyecilikte marka şehir olduğunu söyledi. Kayseri’nin borçlanmadan iş yapan bir yapısı olduğunu ve bu şekilde hizmet verdiğini vurgulayan Bakan Yazıcı, “Burada olmaktan memnuniyetimi ifade ediyorum. Önümüzde bir seçim var. Bu seçimlerde Kayseri marka derecesini daha da yükseltecektir” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Özhaseki, Bakan Yazıcı’ya ziyaretin anısına cam bir vazo hediye etti.

Bir yanıt yazın