GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN KINAMA

zDün oynanan Kayserispor – K.Erciyesspor maçından sonra güvenlik zafiyetinden yararlanan ve kendilerine güya “Kayserispor taraftarı” diyen bir avuç güruh, görevini yapmakta olan meslektaşlarımıza saldırmış, bir arkadaşımızı hastanelik etmiştir.

Şehrimizin iki güzide takımının kendi aralarında yaptığı maç sonrasında, TFF’nin cezası nedeniyle statta maçı izleyemeyen, stat dışına kurulmuş ekrandan maçı takip eden taraftarlardan, kendini bilmez bir grup polis tarafından oluşturulan güvenlik duvarını yıkarak ,görevini yapan gazetecilere saldırmış, bir arkadaşımız bu saldırıda aldığı darbe nedeniyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi Travma Servisinde tedavi altına alınmıştır. Bir kaç saat süren tedaviden sonra taburcu edilen meslektaşımıza doktorlar tarafından 3 gün iş göremezlik raporu verilmiştir.

Bu taraftar güruhu, sadece meslektaşlarımıza saldırmakla kalmamış, şehrimiz ve kulüplerimizin yöneticilerine de ahlaksızca hakaret ve küfürler savurmuştur.

Bu kişilerin Kayserili olması, Kayseri takımlarının sevdalısı olması asla mümkün değildir. Bunlar olsa olsa Kayseri kulüplerinin düşmanı olabilirler. Bu güruhun “taraftarlığı” asla kabul edilemez.

Gazeteciler anayasadan aldıkları yetki ile “halkın haber alma hürriyetini” yerine getiriyorlar. Bu noktada görevlerini özgür ve şeffaf bir şekilde icra eden meslektaşlarımıza yönelik saldırılar yargı nezdinde de inanıyorum ki cezasını bulacaktır.

Bu şehrin gazetecileri, emin olabilirsiniz ki, kendilerine “taraftar” diyen herkesten daha çok takımlarını, şehirlerini sevmektedir. Gazeteciler yıllardır iki futbol takımımıza her türlü desteği vermiş, başarılarından mutlu olmuştur. Aksini düşünmek en küçük ifadeyle gaflettir. Oysa kendilerine “taraftar” diyen bu saldırganların kulüplerimize ve şehrimize ne kadar zarar verdiğini hepimiz biliyoruz.

Takımlarımızın sevdalısı gerçek taraftarların; kötü niyetli, yakma, yıkma, vurma, kırma, fitne, fesat odaklı bu azınlığı süratle aralarından uzaklaştırması, dışlaması gerekir. Aksi takdirde taraftarı olduğunuzu söylediğiniz takıma da, şehre de ihanet etmiş olursunuz.

Zor şartlarda, her türlü ortamda halka haber ulaştırma çabası içerisinde olan meslektaşlarımıza yapılan saldırıyı bir daha kınıyor, o saldırının faillerinin yargı nezdinde de, kamu vicdanının da mahkûm olacağına ve izole edileceğine inancımızı ilan ediyoruz.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın