ESNAFTAN MENEMENLİ TEŞEKKÜR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Nato Taksi durağında çalışan esnafın daveti üzerine öğle yemeğinde taksici esnafının konuğu oldu. Esnaf, Başkan Özhaseki için menemen hazırlığı içindeydi; ancak Başkan ziyarete erken gelince menemeni tamamlayan Özhaseki oldu. Yumurtaları ustaca kıran Başkan Özhaseki, menemen içindeki yumurtanın çırpılması ve domatese yavaş yavaş karıştırılması gerektiğini ifade ederek menemen yapımında da maharetli olduğunu gösterdi.

Taksici esnafı Başkan Özhaseki’yi “Duraklarımız çok güzel oldu, elinize sağlık” sözleriyle karşıladı. Başkan Özhaseki de durakları belediyeye yük getirmeden modern hale getirdiklerini belirterek, “Şehir merkezindeki duraklar yap-işlet modeli ile yenilendi. Yeni duraklar için görüşmeler sürüyor” dedi.

 “ÖZHASEKİ İLE ÖVÜNÜYORUZ”   

Başkan Mehmet Özhaseki’nin Nato Taksi durağını ziyaret ettiği haberini alan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Ateş de durağa gelerek Başkan Özhaseki’ye eşlik etti. Başkan Özhaseki’ye ATM’li yeni durakları kastederek “Allah sizden razı olsun, şu güzelliği ortaya çıkardınız” diyen Ali Ateş, “Halkla iç içe olduğunuz için size çok büyük sevgi saygı gösteriliyor. 81 vilayete örnek olacak şekilde esnafa destek veriyorsunuz. Herkes esnafa sizin gibi yaklaşmıyor. Sizin gibi başkanımız olduğu için övünüyorum. özhaseki  (1) [640x480] özhaseki  (2) [640x480] özhaseki  (3) [640x480] özhaseki  (4) [640x480]Siz kimseyi kırmadan dökmeden hizmet yapıyorsunuz. Sizin idare sisteminiz sayesinde halk huzur içinde. Kayseri’deki kaynaşmayı siz sağladınız. Şehrimizdeki kardeşliğin dostluğun mimarı sizlersiniz. Her işinizle örnek oldunuz. Allah gücünüzü artırsın” şeklinde konuştu.

Başkan Özhaseki ise bu şehrin mayasında esnaflık kültürü olduğunu belirterek, “Ticaret adamı nizahı sevmez” dedi ve ticaret şehri Kayseri’nin kendi içinde bir huzuru olduğunu söyledi. Özhaseki bu huzurun bozulmaması gerektiğini vurguladı.     ESNAF İLE MENEMEN YEDİ 

Nato Taksi’de daha sonra sofra kuruldu, menemen getirildi ve afiyetle yenildi. Öğrenciliği döneminden dolayı kolay yapılan yemekleri iyi bildiğini söyleyen Başkan Özhaseki, “Yumurtadan 10 çeşit yemek yapardık” dedi. Belediye hizmetlerinin yoğunluğu nedeniyle evinde nadiren çocukları ile birlikte kahvaltı yapabildiğini ifade eden Özhaseki, “Çoluk çocuğu biraraya getirebildiğim zamanlarda mutfağa girip menemen yapıyorum” diye konuştu. Başkan Özhaseki’ye davetlerini kırmadığı için teşekkür eden taksici esnafı da vatandaşla her zaman bir arada oldukları için şehrin nabzını çok iyi tuttuklarını belirterek, Başkan Özhaseki’nin halk tarafından çok sevildiğini ve buna sürekli şahit olduklarını söyledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın